Zeytin Dalı Harekatı'na destek

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde kadınlar, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere gönderilmek üzere yöresel yemekler hazırladı.İlçedeki...

Zeytin Dalı Harekatı'na destek
banner230

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde kadınlar, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere gönderilmek üzere yöresel yemekler hazırladı.

İlçedeki Yenice, Esenboğa ve Kızılca mahallelerindeki kadınlar bir araya gelerek, askerlere gönderilmek üzere hazırladıkları yaprak sarması, bazlama, gözleme ve çeşitli yöresel yemekleri paketledi.

Daha sonra yemek paketleri askerlere ulaştırılması için Çubuk Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Yenice Mahallesi Muhtarı Ali Abadan, yaptığı açıklamada, bölge halkının her zaman devletinin ve ordusunun yanında olduğunu belirtti.

Öte yandan, Yenice Mahallesi'ndeki Yıldırım Beyazıt Camisi'nde harekata katılan askerler için dua edildi, şehitler için mevlit okutuldu.

Mevlit programına, MHP Çubuk İlçe Başkanı Ali Çankaya, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, Çubuk İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Ahmet Karakuş, Çubuk Muhtarlar Dernek Başkanı Abdullah Esre ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273