Yenimahalle'de girişimcilik eğitimlerine devam ediliyor

ANKARA (AA) - Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde hayallerindeki işi kurmak isteyenler uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılıyor. Yenimahalle Belediyesince, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı...

Yenimahalle'de girişimcilik eğitimlerine devam ediliyor
banner230

ANKARA (AA) - Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde hayallerindeki işi kurmak isteyenler uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılıyor.

Yenimahalle Belediyesince, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile ortaklaşa yürütülen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri"ne devam ediliyor.

2016 yılından bu yana Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinde ücretsiz 35 uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenleyen Yenimahalle Belediyesi tarafından bugüne kadar 830 kişi, hayallerine bir adım daha yaklaştırıldı.

Eğitimden yararlanmak isteyen girişimci adayları, e-devlet üzerinden KOSGEB'e ve bağlı bulundukları İŞKUR noktasına giderek başvuruda bulunabiliyor.

Başvuru sonrasında gerçekleştirilecek mülakata katılıp, iş fikirlerinin uygun bulunması durumunda eğitime davet edilen girişimci adayları, 4 gün, 32 saat süren eğitimlerle kendi iş yerini açma şansı yakalıyor.

Ayrıca eğitime katılan adaylara, sigortasız olmaları durumunda İŞKUR tarafından 80 liralık ödeme de yapılıyor.

YORUM EKLE