Vali’den Lüks Makam Aracına Bayraklı Savunma

Rize Valisi Ersin Yazıcı, yeni alınan lüks makam aracı ile ilgili eleştirilere sosyal medya üzerinden bayrak vurgusu yaparak cevap verdi.Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın İl Özel İdaresi kaynaklarından Rize Valiliği makamına 642 bin TL değerinde...

Genel 30.07.2015, 15:12
Vali’den Lüks Makam Aracına Bayraklı Savunma
banner230
Rize Valisi Ersin Yazıcı, yeni alınan lüks makam aracı ile ilgili eleştirilere sosyal medya üzerinden bayrak vurgusu yaparak cevap verdi.
Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın İl Özel İdaresi kaynaklarından Rize Valiliği makamına 642 bin TL değerinde lüks bir jip alması sosyal medyada ve basında eleştiri konusu olmuştu. 642 bin TL’lik jipin yanında ikinci bir jip ve lüks bir binek aracının da alındığı iddia edilerek toplam alınan üç makam aracının bedeli 1 Milyon TL olarak iddia edilmişti.
Vali Ersin Yazıcı, özellikle sosyal medya üzerinden artan eleştirilere twitter hesabı üzerinden cevap verdi. Yazıcı paylaşımlarının birinde ,“Araç Valiliğin. Türk bayrağı taşıyor. Rize’yi temsil ediyor. Önceki aracın aynısı. Tepkiler garip” yazarak savunmasında bayrak vurgusu yaptı. Bir başka paylaşımında ise “Bakanlık tarafından kiralanıp Valiliğe tahsis edilen bir araç vardı. Bugüne kadar onu kullandım. Bu aracın kiralama süresi bitti. Aynı araçtan Valiliğimize bir tane satın aldık” şeklinde yazdı.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından kiralanan ve eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın Rize ziyaretlerinde kullanmak üzere Valilik garajında hazır tutulan jip, Yazıcı’nın bakanlık görevinden alınmasının ardından Rize Valiliği makamına tahsis edilmişti. Söz konusu aracın Ramazan ayı içerisinde bir kazaya karışarak kullanılmayacak duruma geldiği iddia edildi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak 05:54
Güneş 07:19
Öğle 12:31
İkindi 15:10
Akşam 17:34
Yatsı 18:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@