Ultra Lüks Kruvaziyerin İlk Seferi Kuşadası’na

Dünyanın en lüks gemileri arasında yer alan Viking Star isimli kruvaziyer, ilk seferini Kuşadası Limanı’na yaptı.ABD’li Viking Ocean Cruises şirketinin ilk kruvaziyer gemisi olan ve ultra lüks özellikleri bulunan 930 yolcu kapasiteli Viking...

Ultra Lüks Kruvaziyerin İlk Seferi Kuşadası’na
banner230
Dünyanın en lüks gemileri arasında yer alan Viking Star isimli kruvaziyer, ilk seferini Kuşadası Limanı’na yaptı.
ABD’li Viking Ocean Cruises şirketinin ilk kruvaziyer gemisi olan ve ultra lüks özellikleri bulunan 930 yolcu kapasiteli Viking Star’ın ilk seferi Türkiye’den başladı. Türkiye destinasyonuna büyük önem veren Viking Star’ın bu yıl İstanbul Limanı’na 3, Kuşadası Limanı’na ise 5 sefer gerçekleştireceği açıklandı.
Tamamı Amerikalı 750 zengin turisti taşıyan Viking Star isimli ultra lüks kruvaziyer, 227,2 metre uzunluğunda ve 20,8 metre genişliğinde. En önemli özelliği ise diğer turist gemileri gibi içinde kumarhane bulunmaması. Viking Star’ın ilk seferiyle Kuşadası’na gelen Amerikalı turistlerin bir bölümü otobüslerle Efes Antik Kenti ile Meryemana Evi’ne düzenlenen tura katıldı. Ardından şehir dışındaki büyük alış veriş merkezlerine yönelen turistlerin çok az bir bölümü ise Kuşadası çarşılarında dolaştı.
Viking Star’ın acentesinden yapılan açıklamada, geminin ultra lüks olduğu ve içinde kumarhane bulunmadığı belirtilerek, "Gemide tüm odalar balkonlu ve süit. Gemide teknoloji donanımında son sistem kullanılmakla birlikte, dünya mutfağının tüm lezzetleri gemi yolcularına sunulmakta. Seyahat boyunca uğradığı liman ve bölgelerdeki kara turlarına önem veren Viking Ocean Cruises Şirketi’nin ’Viking Sky’ ve ’Viking Sea’ adlı iki gemisi de gelecek yıl teslim alınarak seferlerine başlayacak. Daha önce ufak gemilerle nehir turlarında boy gösteren Viking Ocean Cruises şirketinin hedefinin 2020 yılında 10 gemiye ulaşmak“ denildi.
YORUM EKLE