Türkiye’nin İkinci Yeryüzü Pazarı Gökçeada’da Açıldı

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde, Earth Markets (Yeryüzü Pazarı) açıldı.Türkiye’nin ikinci yeryüzü pazarı, Gökçeada’da açıldı. Gökçeada’da yetiştirilen doğal ürünlerin buradaki tüketicilere direk sunulduğu pazarın açılışında...

Türkiye’nin İkinci Yeryüzü Pazarı Gökçeada’da Açıldı
banner230
Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde, Earth Markets (Yeryüzü Pazarı) açıldı.
Türkiye’nin ikinci yeryüzü pazarı, Gökçeada’da açıldı. Gökçeada’da yetiştirilen doğal ürünlerin buradaki tüketicilere direk sunulduğu pazarın açılışında konuşan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, “Bugün bizim için de çok önemli olan, sürdürülebilirliği noktasında elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuz, Türkiye’de ikinci olacak yeryüzü marketi açıyoruz. Biz Gökçeada’da Gökçeada’yı yaşamak ve yaşatmak adına bir amaç icra ettik. Gökçeada’daki üreticimizi direk tüketiciyle buluşturup, kesinlikle ve kati suretle Gökçeada’da üretilen ürünlerin satıldığı, ilkeli düzgün bir alışveriş merkezi olması noktasında uğraş verdik. Sayın Kaymakamımıza, akademisyenlerimize ve burası için gece gündüz uğraş veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonrası üretici ve tüketicilerimize kalıyor” dedi.
Fatih mahallesinde açılan yeryüzü pazarında, Gökçeada’da üretilen organik ürünler satışa sunuldu. Yeryüzü marketi, yerel üretimi ve yerel ürünleri destekleyen bir çiftçi ağı. Yerel ekonomiyi destekleyen üreticiler ve tüketiciler için adil fiyatlar sağlayan sistem, iyi, temiz ve adil ürünler sunulmasını amaçlıyor. Yerel ürünlerin, tüketiciye en kısa gıda zinciriyle ulaştırıldığı yeryüzü pazarı, Gökçeada’ya gelen ziyaretçilerin de büyük ilgisini çekiyor.
YORUM EKLE