“Trump'ın tehditleri kabul edilemez”

- ASKON Konya Şube Başkanı Yıldırım: - "Türkiye hakkında 'Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz' şeklinde tweet atan ABD Başkanı Trump'ın tehditleri kabul edilemez"

Genel 14.01.2019, 14:01
“Trump'ın tehditleri kabul edilemez”
banner230

KONYA (AA) - Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım , Türkiye hakkında 'Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz' şeklinde tweet atan ABD Başkanı Donald Trump'ın tehditlerinin kabul edilemez olduğunu bildirdi.

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin hayal kırıklığı yaşatmaya devam ettiğini ve terör örgütü ile Kürt halkı arasındaki farkı görmezden gelerek, bölgenin istikrara kavuşmaması adına her türlü çabayı gösterdiğini belirtti.

Türkiye'nin DEAŞ ve PKK-PYD gibi tüm terör örgütü unsurları ile mücadelesini sürdüreceğini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

"ABD ne zaman bir bölgeye barış ve huzur getireceğiz demişse o bölge yıllarca istikrarsızlığın ana merkezi olmuş ve bünyesinde birçok terör örgütü üremeye başlamıştır. Bugün Suriye’de yaşanan kaos ortamı da aynı düşüncenin ürünüdür. IŞİD’i bölgeden kaldırmak üzere Suriye’ye gelen ABD güçleri, bir terör örgütünü ortadan kaldırırken, diğer bir terör örgütü PKK-PYD’ye kucak açarak bu örgütün hamiliğine soyunmuştur. Türkiye’nin ne devlet nezdinde ne de halk nezdinde Kürt halkı ile hiçbir sorunu yoktur.”

Türkiye’nin sorununun eli kanlı bebek katilleri olduğuna dikkati çeken Yıldırım, “ABD bu ayırımı gözetebilmeli ve bu vahim hatasından biran önce dönmelidir." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 07 Aralık 2019
İmsak 06:11
Güneş 07:39
Öğle 12:38
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@