TOKİ Başkanı Turan, Bölge Hastanesinde İncelemelerde Bulundu

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Sivas’ta yapımı devam eden 600 yataklı bölge hastanesinde incelemelerde bulundu.Erzican’dan karayolu ile Sivas’a gelen TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Kardeşler Mahallesi’ne yapılan...

TOKİ Başkanı Turan, Bölge Hastanesinde İncelemelerde Bulundu
banner230
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Sivas’ta yapımı devam eden 600 yataklı bölge hastanesinde incelemelerde bulundu.
Erzican’dan karayolu ile Sivas’a gelen TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Kardeşler Mahallesi’ne yapılan 600 yataklı bölge hastanesinde incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Turan, “Sivas Devlet Hastanesi’ni ziyaret etmeye geldik. Bildiğiniz gibi Sivas Devlet Hastanesi 600 yatak olarak ihale edilmiş ancak gerçekten içerisinde 700 yatak kapasitesi var şu anda inşaatında yaklaşık yüzde 91 seviyesine gelmiş. Bu bizim tekniğimizde geçici kabul aşamasına gelmiş bir inşaat onun için de bir taraftan Sağlık Bakanlığımız içerisinin tefriş aletleriyle, hareketli mobilyaları ile ilgili tedariklerini yapıyor. Hatta bir kısmı örnek numune odaları da hazırlandı. Müteahhidimiz de son toparlamaları yapıyor, çevre düzenlemesini yapıyor. İnşallah Sivas 600 yataklı hastanenin iki ay içerisinde tamamen Sağlık Bakanlığı’na teslimini yapmış olacağız” dedi.
"TÜRKİYE GENELİNDE 300’E YAKIN HASTANE YAPIYORUZ"
TOKİ tarafından Türkiye genelinde 300’e yakın hastane yapıldığını kaydeden Turan, "Biz bütün Türkiye’yi gezdiğimiz için bu gerçekten çok devasa bir hastane, büyük bir hastane. Türkiye’de buna benzer şu anda Hatay’da, Eskişehir’de, Malatya’da yine bu ölçekte büyük hastaneler var. Şu anda buna benzer Sağlık Bakanlığımıza Toplu Konut İdaresi olarak biz 286’a yakın hastane inşa ediyoruz. Bu hastanelerin 150’ye yakınını teslim ettik, 140 tanesine yakınında da çalışmalar devam ediyor. Bunun gibi 80’e yakın hastaneyi de yıl sonuna kadar teslim edeceğiz. Şu anda yapılan hastanelerde sadece Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan hastane sayısı 300’e yakın, birde Sağlık Bakanlığımızın kendi yaptığı hastaneler var. Bunları düşündüğümüz zaman Türkiye’deki ilçe sayısı yaklaşık bin civarında bu Türkiye’de yapılan yatırımlar önümüzde 30 yılda yapılacak yatırımlar yapılıyor. Önümüzdeki 20 ve 30 yılda gelecek kuşaklar bir daha bu işlerle uğraşmayacaklar. Çünkü bu hastane en az 80 yıl belki de Sivas halkına hizmet edecek. Biz bunları görünce çok sevinç duyuyoruz. Erzincan’da Refahiye Devlet Hastanesi’ni gezdik. Refahiye 50 yataklı devlet hastanesi yapılıyor. İnşallah orası da 20 güne teslim edilecek. Sakarya’da bir ay içerisinde 3 hastane teslim ediyoruz. Karasu, Hendek, Sapanca devlet hastanelerini teslim ediyoruz" diye konuştu.
YORUM EKLE