Süper Loto Sonuçları Belli Oldu - 1 Aralık 2016

1 Aralık 2016 tarihinde perşembe günü saat 21.15 Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan süper loto çekiliş sonuçları açıklandı. Detaylar haberimizde

Genel 01.12.2016, 21:35
Süper Loto Sonuçları Belli Oldu - 1 Aralık 2016
banner230
1 Aralık 2016 tarihinde perşembe günü saat 21.15 Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan süper loto çekiliş sonuçları açıklandı. Detaylar haberimizde

10-18-23-34-36-50


Büyük İkramiye Kazanan İl/ İlçe: 
6 bilen kişi sayısı :1. Devir Kişi başına düşen ikramiye tutarı:1.335.641,02 TL
5 bilen kişi sayısı :46 Kişi başına düşen ikramiye tutarı:9.034,65 TL
4 bilen kişi sayısı :2.387 Kişi başına düşen ikramiye tutarı:187,00 TL
3 bilen kişi sayısı :52.773 Kişi başına düşen ikramiye tutarı:14,60 TLSüper Loto Oyun Kuralları
Şansını denemek isteyenler, talihliler ve büyük ikramiyeyi hayal edenler için Süper Loto, Türkiye'de uzun zamandan beri oynanmaktadır. Pek çok katılımcının bulunduğu Süper Loto oyununda, büyük ikramiye tutarı her zaman ilgi çekici olmuştur. Bu nedenle pek çok kişi, şanslarını rakamlar üzerinde deneyerek, çekiliş üzerinden şanslarını denemektedirler.
Süper Loto oyunu, sayılar üzerinde işlem görür ve birçok kişinin umudunu besler. 1-54 sayı kümesi içerisinden vatandaşların 6 adet sayı işaretlemeleri gerekmektedir. Bu makine tarafından otomatik olarakta ayarlanabilmektedir. İşaretlemeler yapıldıktan ve sayı kümesi içerisinden sayılar işaretlendikten sonra, çekiliş tarihi günü beklenir.
Çekiliş süreci, idarelerce belirlenir ve duyurusu her zaman için yapılmaktadır. Süper Lotodaki ana kurallardan bir tanesi 6 tane sayının, Süper Loto oynayanların sayıları ile denk gelmesidir. Yani çekilişte ortaya çıkacak 6 adet sayı, biletteki sayılar ile örtüşmelidir. Eğer 6 tane sayıdan 3,4 ve 5 adet sayılar denk gelirse ve bilinirse ikramiye kazanılır. Ayrıca sayılarının her birinin bilinmesi halinde Süper Loto büyük ikramiye ödülü kazanılmış olacaktır.
İkramiyeler kazanıldıktan sonra, ikramiyeleri alma sürecinde 2 ana yol vardır. Bunlardan bir tanesi Milli Piyango İdaresi Şubeleri, bir diğeri ise, MPİ temsilen bayiliklerdir.
  • Biletinizde 3 ve 4 tane sayı bildiyseniz, MPİ temsilen toto bayiliklerine gidilmesi gerekmektedir.
  • 5 sayı bildiyseniz, MPİ şubelerine ya da bayiliklerine gidilmelidir.
  • Tüm sayıları doğru olarak bildiyseniz MPİ Genel Müdürlüğüne gidilerek büyük ikramiye alınmalıdır.
Her birini doğru olarak bilenler, ikramiye ödüllerini eğer biletlerine zarar gelmemiş ve 1 yıllık zaman aşımına uğramamışsa alabilmektedirler. Özellikle biletin üzerindeki barkot ve sayıların net bir şekilde okunabilmesi de ayrıca bir önemli olmaktadır.
Devir sistemi Süper Loto'da da en çok görülen durumlardan bir tanesidir. 6 bilinmediğinde büyük ödül diğer haftaya kayar ve o hafta içerisinde 6 bilen kişi, çok daha büyük ikramiye ödülünün sahibi olmaktadır. Tüm bu aşamalardaki süreçler yasal olarak incelenmektedir. Bilet sahibi, biletini kurallara uygun olarak MPİ şubelerine ya da loto bayilerine götürdüğünde hakkı olduğu ikramiyesini alabilmektedir. İkramiyenin ödenme süreleri gibi etmenler, eğer büyük ödül ise MPİ tarafından gerekli açıklamalar yapılmaktadır. Böylece Süper Loto büyük ödülü kazanılmış olacaktır.
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@