Sosyal Medya Bağımlısı Olmamak İçin Tavsiyeler

Sosyal medya hayatımızın bir gerçeği hatta hayatımızın büyük bir parçası. Öyle ki ailemizden bile fazla zaman geçirdiğimiz oluyor sosyal medyada.

Genel 05.08.2015, 08:35 05.08.2015, 08:36
Sosyal Medya Bağımlısı Olmamak İçin Tavsiyeler
banner230

Facebook, twitter derken Vine, Instagram, Swarm, Periscope ve daha niceleri. Saatlerce vakit harcıyoruz adeta onlarla seviniyor, üzülüyoruz. Peki bu kadar sosyal medya düşkünlüğü bir bağımlığa mı dönüşüyor. Bizden neler götürüyor. Duygularımızı mı laçkalaştırıyor?

Sosyal medyanın en cezbedici yanlarından biri istediğine istediğin şekilde ulaşmak. Sansür yok, sınır yok. Direk olarak bir şeyler, yazmak, konuşmak tamamen kullanıcısına bağlı. Bu kadar sosyal medya düşkünlüğünün düşüncelerinizi körelttiğinizin farkına varmalısınız. Kararlarınızı da doğrudan etkileyecektir. Bu durumunda sonuçları olacaktır herkese göre farklı ama sizden sadece zaman çalmadığını da görmeniz gerekmektedir.

Her şeyi Sosyal Medyadan takip etme hastalığı

Aklınıza gelen her şeye ulaşmanın verdiği düşünce ile direk olarak gerçek hayattan uzaklaşmaya sebep oluyor. Arkadaşını artık ettiğin muhabbetlerden değil, paylaştıklarından, beğenilerinden anlamaya ve tanımaya çalışıyorsun. Bunun böyle bir algı yarattığının farkında bile değilsin. İşte en büyük çalınan insana özgü temel duygulardan biri bu.

Vakit Ayırın

Kendinize, ailenize ve sevdiklerinize vakit ayırın. Yalnız onlara değil başka şeylere de bir yerle ilgili bilgi mi almak istiyorsunuz sosyal medyadan kurcalamak yerine, oraya gidin bizzat yaşayın o duyguyu. Saatlerce arkadaşlarınızla sosyal medyadan konuşacağınıza hep birlikte bir aktivite yapın. Vakit yaratmak sizin elinizde.

 

Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 10 Aralık 2019
İmsak 06:12
Güneş 07:40
Öğle 12:39
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@