banner271

Sağlık çalışanları yangın tatbikatı yaptı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Sağlık Müdürlüğü çalışanları yangın söndürme tatbikatı yaptı. İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan açıklamaya göre, müdürlük bünyesindeki sivil savunma ve seferberlik hizmetleri birimi koordinesinde kurum...

Sağlık çalışanları yangın tatbikatı yaptı
banner230

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Sağlık Müdürlüğü çalışanları yangın söndürme tatbikatı yaptı.

İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan açıklamaya göre, müdürlük bünyesindeki sivil savunma ve seferberlik hizmetleri birimi koordinesinde kurum çalışanlarına yönelik uygulamalı yangında kurtarma, yangına müdahale, olay yeri inceleme ve yangın söndürme eğitimi düzenlendi.

Doktor, hemşire, acil tıp teknisyenleri, sağlık çalışanları ve memurların katıldığı eğitimde, sivil savunma uzmanı Hakan Çakır ve beraberindekiler, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde yapılan tatbikatta kontrollü olarak çıkarılan yangına müdahale etti.

Yangın söndürme tüpleri ve gerekli ekipmanları kullanarak kısa sürede ateşi söndüren sağlık çalışanları, yangına müdahale esasları, yangına karşı kendini koruma, yangın sonrası gerekli tedbirlerin alınması konularında eğitimler aldı.

Eğitimlerin, 2018 yılı faaliyet programları kapsamında süreceği öğrenildi.

YORUM EKLE