Pursaklar’da 34 noktaya giysi kumbarası

ANKARA (AA) - Pursaklar ilçesinde 34 noktaya yerleştirilen Kullanılmış Ayakkabı ve Giysi Kumbarası vatandaşlardan ilgi gördü. Belediyeden yapılan...

Pursaklar’da 34 noktaya giysi kumbarası
banner230

ANKARA (AA) - Pursaklar ilçesinde 34 noktaya yerleştirilen Kullanılmış Ayakkabı ve Giysi Kumbarası vatandaşlardan ilgi gördü.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Pursaklar Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar için kentin belirli noktalarına Kullanılmış Ayakkabı ve Giysi Kumbarası yerleştirildi.

Kumbarada toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak olan giysiler ve ayakkabıların geliri, omurilik ve kas hastalarına bağışlanacak.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, sosyal ve kültürel belediyeciliğin gereklerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek, “Paylaşmak güzeldir çünkü bizlerin fazlası başkalarının eksiği olabilir. Bu kumbaralarımızda toplanan giysi ve ayakkabıların geri dönüşümünden elde edilen gelir, omurilik ve kas hastalarına bağışlanacak. Böyle güzel işlere vesile olmak hem bizi hem de hemşehrilerimizi mutlu ediyor.” dedi.

İlçenin 34 noktasında yerleştirilen Kullanılmış Ayakkabı ve Giysi Kumbarası, Pursaklılar tarafından ilgiyle karşılandı, vatandaşlar ihtiyaç fazlası kıyafet ve ayakkabılarını kumbaralara bırakmaya başladı.

YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273