Prof. Dr. Gaye Usluer İddialı Konuştu

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Eskişehir birinci sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Gaye Usluer, toplumun her kesimine çözüm getiren ve bu çözümleri sunabilecek ve uygulayabilecek bir parti olduklarını belirtti.Usluer, katıldığı bir televizyonun...

Genel 20.04.2015, 15:23
Prof. Dr. Gaye Usluer İddialı Konuştu
banner230
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Eskişehir birinci sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Gaye Usluer, toplumun her kesimine çözüm getiren ve bu çözümleri sunabilecek ve uygulayabilecek bir parti olduklarını belirtti.
Usluer, katıldığı bir televizyonun Seçim Günlüğü programında yaptığı açıklamada, bu seçimde iktidara talip, iktidara yürüyen bir parti olduklarını, yalnızca Eskişehir’in değil Türkiye’nin de fotoğrafını değiştireceklerini belirtti. Dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partinin seçim bildirgesini 1 saati aşan bir sürede temel başlıklarıyla özetlediğini anlatan Prof. Dr. Usluer, “Bu iktidarın ayak sesleriydi, bildirgede yer alan her kesime hitap eden çalışmaları genel başkanımız da açıkladı, toplumun her kesimine çözüm getiren ve bu çözümleri sunabilecek ve uygulayabilecek bir partiyiz” şeklinde konuştu.
HEKİM ADAYLAR NEDEN ÇOK
Milletvekili adaylık sürecinde hemşehrilik kavramının çok abartılmaması gerektiğini dile getiren Usluer, “Bizde tüm adaylarda ortak bir kültür, birlikte yaşanmışlık ve bir sinerji var. Bunun bizim açımızdan seçime olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Bu şehirde doğmak, büyümekten öte bu şehirde yaşıyorum, köklerim bu şehirde evim burada mecliste çalışmadığım zamanlarda geleceğim yer burası. Meclisin kapandığı zamanlarda halk vekilleri burada görmek istiyor. Güler yüz ve yakınlık istiyor” ifadelerini kullandı.
Aday listelerinde hekimlerin çoğunlukta olmasını nasıl değerlendirdiği yönündeki sorusuna ise Prof. Dr. Gaye Usluer şöyle cevap verdi:
“Hekim aday başvurusu çok fazla. Ön seçimden birinci çıkan hekim arkadaşlarımız var. Bu kadar insanlarla iç içe bir meslek profilinin siyasetle artık daha çok ilgilenmeye başladığını gösteriyor. Tabip Odası da böyledir, toplumsal sorunlara duyarlıdır. 13 yıllık AKP iktidarında en parlak alanlardan biri sağlık olarak gösterildi, ancak bu alan bir erozyon içindedir, bunu en yakından hissedenler de sağlık hizmetinde çalışan personeller, hekimlerdir. Sağlık alanındaki personel, kıyıma uğratılmıştır, darp edilmiştir, yaşamlarını kaybetmişlerdir, hekimlerin siyasetin içine girmesindeki en önemli etken de sağlık sistemindeki bu erozyondur. Toplumsal duyarlılığın aktif siyasi eyleme dönüşmesidir bu.”
İLÇE VE KÖYLERE AĞIRLIK VERİLECEK
CHP Eskişehir milletvekili adayı Prof. Dr. Usluer, CHP’nin Eskişehir’deki seçim çalışmalarında merkezden daha çok ilçe ve köylere ağırlık vereceğini kaydetti. Usluer şöyle konuştu:
“Eskişehir’de Büyükşehir ve iki merkez ilçe CHP’lidir, bu Eskişehir’in sosyal demokrat yapısını da gösteriyor. İlçe ve köylerimizin çok sorunu var, kampanya şehir merkezli değil de ilçe ve köylerde yoğunluklu yürütülecektir. 2014 yılında Yerel Yönetim Yasası değişti, halk bu değişikliğin yaşama nasıl yansıyacağını bilmiyordu. İlçelerde 2 CHP’li belediye var, diğerleri AKP’li belediyeler. Burada bir çatışma ortamı var. Büyükşehir Belediyesi’nin yapmak istedikleri büyükşehir meclisinde çoğunlukta olan AKP’li meclis üyelerince engelleniyor. Parlamentoda olduğu gibi burada da toplu parmak kaldır toplu indir, engelle başarısız kıl düşüncesi yoğun. Bu nedenle ilçelerdeki hemşehrilerimiz olayın farkındalar. Düne kadar köy olan yerler mahalle oldu, yeni vergiler kondu, bununla ilgili yeni yasal düzenlemelerin yapılması gerekiyor."
“DAHA ÇOK DİNLEYECEĞİZ”
Yaşadığı bir olaydan örnek veren Prof. Dr. Usluer sözlerini “Geçtiğimiz hafta Sofça mahallesindeydik, vatandaşlar burada bir sağlık ocağı var, ama hekim yok, hemşire yok, ebe yok, bu sağlık ocağının kapısındaki kilidi kırın, diyorlar. 24 kilometre uzaklıktaki bu yerde yeterli istihdam alanı olmadığı için tarım ve hayvancılık bittiği için gençler şehre göç etmiş. Buranın sorunlarını daha çok dinleyeceğiz ki sorunlara çözüm üretelim, ilçelere daha da ağırlık vereceğiz” şeklinde sürdürdü:
Eskişehir’de birinci parti, Türkiye’de de iktidar olmaya talip olduklarını belirten Prof. Dr. Gaye Usluer, şunları kaydetti:
“Türkiye’de sonuçların ne olacağını sayın Başbakanın, Maliye Bakanının, Cumhurbaşkanının açıklamalarından görüyoruz aslında. Cumhurbaşkanı 400 milletvekili derken hedefi küçülttü, 335 dedi. Dün daha da küçülttü hedefi , ’Aman koalisyon olmasın’ dedi. kendilerine teşekkür ediyoruz. Böyle bir açıklamayı biz istesek bu kadar çok yayınlayan kanal bulamazdık.”
“TEMİNAT VERİYORUM
Prof. Dr. Usluer sözlerini şöyle sürdürdü:
“İnsanlarla temasım hekim ve öğretim üyesi olmam dolayısıyla memnuniyet ile karşılandı. Ben hemşehrilerime bir kez daha bu güven için teşekkür ediyorum. Parlamentoya Eskişehir milletvekili olarak gittiğinde çalışma zamanlarım dışında Eskişehir’de olacağıma, her zaman sorunlarını bana kolaylıkla iletebileceklerine ve yüzümdeki gülümsenin hiç değişmeyeceğine teminat veriyorum.”
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:16
Güneş 07:45
Öğle 12:41
İkindi 15:07
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@