Postacılardan Kuzu Postuna Bürünmüş Kurtla Protesto

Türk Haber-Sen Bursa Şubesi, kuzu postu giydirdikleri kurt maketiyle eylem yaptı.Türk Haber-Sen Bursa Şubesi, PTT çalışanlarına yapılan haksızlıkları kınadı. Heykel Postahanesi önünde kuzu postu giydirdikleri kurt maketiyle yapılan eyleme...

Postacılardan Kuzu Postuna Bürünmüş Kurtla Protesto
banner230
Türk Haber-Sen Bursa Şubesi, kuzu postu giydirdikleri kurt maketiyle eylem yaptı.
Türk Haber-Sen Bursa Şubesi, PTT çalışanlarına yapılan haksızlıkları kınadı. Heykel Postahanesi önünde kuzu postu giydirdikleri kurt maketiyle yapılan eyleme MHP Bursa milletvekili adayı Selçuk Türkoğlu da destek verdi. Vatandaşların ilgisini çeken maketi kucaklarına alan PTT çalışanları adına konuşan Türk Haber-Sen Şube Başkanı Orhan Avcı, Duaçınarı şubesi yöneticisi olan Alptekin Sütçü’nün hakkını sonuna kadar arayacaklarını söyledi. Sütçü’nün ortaya çıkardığı usulsüzlüklere rağmen ceza aldığını iddia eden Avcı, “Alptekin’in verilen cezaya itiraz üzerine disiplin komisyonu toplandı. Memur olan Alptekin’in haklı itirazı dikkatte alınmadı. İftiralara rağmen ceza verildi. Görüldüğü gibi komisyonda ortaya çıkan tablo kuzu postuna bürünmüş kurt hikâyesi gibi olmuştur. Türk Haber Sen olarak bu meseleyi yargıya taşıdık” dedi.
PTT idarecilerinin Türk Haber Sen ve üyeleriyle uğraşmaktan vazgeçip PTT’nin meseleleriyle ilgilinmeleri gerektiğini ileri süren Avcı, “Haber-Sen üyelerini çoğaltmak için üniversite mezunu şeflerin yerini değiştirip yerlerine lise mezunu şefleri vekil yapmışlardır. 25 müdürlükten sadece 6’sında müdür varken diğer 19 müdürlükte ise vekil vardır. Adil olun. Hukuktan yana olun. Gün gelir adalet size de lazım olur” diye konuştu.
YORUM EKLE