Polisten “Düğünlerde Silah Atmaya Dur Diyelim’ Kampanyası

Balıkesir’in Edremit ilçesi Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği tarafından düğünlerde silah kullanılmaması için broşürler dağıtılmaya başlandı.Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte büyük artış gösteren düğünlerde...

Polisten “Düğünlerde Silah Atmaya Dur Diyelim’ Kampanyası
banner230
Balıkesir’in Edremit ilçesi Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği tarafından düğünlerde silah kullanılmaması için broşürler dağıtılmaya başlandı.
Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte büyük artış gösteren düğünlerde ateşli silah kullanımının can kaybıyla sonuçlandığına dikkat çekmek için Edremit Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan broşürler dağıtılmaya başlandı. Edremit’in genelinde bugüne kadar yaklaşık 3 bin broşür dağıtıldığı öğrenilirken,Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri tarafından vatandaşlar bilgilendiriliyor.
‘Düğünlerde silah atmaya dur diyelim’ sloganı ile bastırılan broşürlerde, “Ülkemizde düğün törenlerinde ateşli silah kullanılması yüzünden birçok kişi ölmekte ve yaralanmakta. Sevdiklerimizi hedef tahtasına çevirmeyelim. Mutluluğunuza kurşun sıkmayın. Havaya sıkılan her kurşun aile ocağına düşen bir kordur” şeklindeki bilgilerin yanı sıra, 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanun maddeleri yer alıyor.
YORUM EKLE