(Özel Haber) Ölümüne Serinlik

Bursa’da yüzme havuzuna gitmeye para bulamayan çocuklar süz havuzlarına akın etti.Termometrelerin hava sıcaklığını 38 derece olarak gösterdiği Bursa’da sıcaktan bunalan çocuklar anayol kavşakları üzerindeki süs havuzlarına girerek serinliyor....

Genel 30.07.2015, 16:10
(Özel Haber) Ölümüne Serinlik
banner230
Bursa’da yüzme havuzuna gitmeye para bulamayan çocuklar süz havuzlarına akın etti.
Termometrelerin hava sıcaklığını 38 derece olarak gösterdiği Bursa’da sıcaktan bunalan çocuklar anayol kavşakları üzerindeki süs havuzlarına girerek serinliyor. Merkez Osmangazi ve Nilüfer ilçelerinde bulunan Merinos ve Beşevler kavşaklarında belediye tarafından yapılan süs havuzlarında çocuklar serinliyor. Ölüm riski yazılarına aldırış etmeden havuzlara balıklama dalan çocuklar, adeta ölüme meydan okuyor. Işıklandırma tertibatı kablolarının da havuzun dibinde açıkta bulunması adeta ölüme davetiye çıkarıyor. Paralarının olmaması sebebiyle havuza ve denize gidemediklerini belirten gençler, belediyeden durumu olmayanlar için ücretsiz yüzme havuzu istedi.
SÜS HAVUZLARINDAKİ ÖLÜMLERDEN KİMSE DERS ÇIKARTMIYOR
Türkiye’de geçen yıl Erzurum’da 21 yaşındaki Özürlü Recep Yıldız belediyeye ait süs havuzunda akıma kapılıp ölmüştü. Geçen mayıs ayında da İzmir Buca’da süs havuzunda akıma kapılan labrador cinsi köpeğini kurtarmaya çalışan 28 yaşındaki Cihangir Enkçü’de köpeği ile birlikte akıma kapılıp can vermişti. Bursa’da çevresinde demir korkuluk bulunmaması sebebiyle çocukların içerisine rahatlıkla girebildiği süs havuzları tehlike saçmaya devam ediyor. Vatandaşlar hiçbir tedbirin alınmadığı süs havuzlarının zabıtalar tarafından yeteri kadar denetlenmediğinden şikayetçi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@