(Özel Haber) Girişimci Muhtar Gözünü Karavan Turizmine Dikti

Bursa’da yatırımcıların tesis yapmamasına sinirlenen muhtar Nihat Altın, köy okuluna kendi imkanlarıyla yatırım yapmasının ardından okul önündeki denize sıfır araziyi de karavan ve kamp turizmine açmak için kolları sıvadı.Bursa’nın...

(Özel Haber) Girişimci Muhtar Gözünü Karavan Turizmine Dikti
banner230
Bursa’da yatırımcıların tesis yapmamasına sinirlenen muhtar Nihat Altın, köy okuluna kendi imkanlarıyla yatırım yapmasının ardından okul önündeki denize sıfır araziyi de karavan ve kamp turizmine açmak için kolları sıvadı.
Bursa’nın en güzel sahil şeridine sahip olan Karacabey Boğazı’nın bir türlü turizme açılamaması ve yatırımların yapılmamasına isyan eden muhtar Nihat Altın, geliştirdiği alternatif projelerle mahalle halkının umudu oldu. Kullanılmayan ve hurdacılar tarafından harabeye dönüştürülen denize sıfır köy okulu ve arazisi Nihat Altın’ın girişimleri sayesinde Bayramdere Muhtarlığına tahsis edildi. Okul binasını kendi imkanlarıyla onarım kurs merkezine çeviren Muhtar Altın, yaklaşık 15 dönümlük ve Longoz Ormanlarına komşu olan araziyi de karavan ve kamp turizmine açmak için kolları sıvadı.
18 kilometrelik sahil şeridine sahip olan ve Longoz Ormanlarını içinde barındıran Bayramdere Mahallesi’nde karavan turizmi heyecanı yaşanıyor. Dünya’da büyük rağbet gören ve Bursa’nın da haritaya girdiği karavan turizmine bir durakta kendi mahallesini eklemek için gayret sarf eden mahalle muhtarı Nihat Altın’ın girişimleri sonuç verdi. Daha önce köy okulu olarak kullanılan arazi için Ankara’ya giden Altın, Milli Eğitim Bakanlığı’nı ikna ederek denize sıfır olan yaklaşık 20 dönümlük araziye Bayramdere muhtarlığına tahsis edilmesini başardı.
OKUL TURİZM TESİSİNE DÖNÜYOR
Bayramdere’nin Bursa’nın en temiz sahil ve denizine sahip olduğunu ifade eden Muhtar Nihat Altın, denize sıfır olan arazi mevcut binaların onarılarak turizm amaçlı kullanılabileceğini söyledi. Birkaç adım attıktan sonra denize girilebilecek olan arazinin aynı zamanda Longoz Ormanlarına sınır olduğunu belirten Altın, “Bursa’daki bir belediyenin karavan turizminden pay almak için karavan parkı projesini hayata geçirdiğini duyunca benimde aklıma turizm için her şeye sahip olan Bayramdere’de böyle bir proje hayata geçirmek geldi. Eski köy okulu harabeye dönmüştü. Ama arazisi çok değerliydi. Burası özellikle karavan turizmi için Bursa’daki en uygun yerlerden biri. Bu projeyi hayata geçirirsek hem Bayramdere kazanç sağlamış olacağız hem de Bursa’ya bir turizm merkezi” dedi.
Arazinin denize sıfır olması nedeniyle sadece karavanların değil kamp kuracaklar içinde çok uygun olduğunu anlatan muhtar Nihat Altın, nadir bulunan Longoz ormanlarına yürüyüş mesafesinde olan bu yerde kamp kuracak olanlar istedikleri her şeyi bulabilecekler" dedi.
YORUM EKLE