Orgeneral Ünal’ın Veda Ziyaretleri

Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı iken Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığına getirilen Orgeneral Abidin Ünal, veda ziyaretleri kapsamında Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret...

Orgeneral Ünal’ın Veda Ziyaretleri
banner230
Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı iken Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığına getirilen Orgeneral Abidin Ünal, veda ziyaretleri kapsamında Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti.
Ziyaret esnasında ilk olarak konuşan Vali Tuna, Orgeneral Ünal’ın Hava Kuvvetleri Komutanı olarak Eskişehir’den ayrılmasından gurur duyduklarını söyledi. Tuna, “Eskişehir Valiliği olarak burada birlikte görev yaptığımız süre içerisinde devletimize her zaman en iyi hizmeti yapmaya çalıştık. Türk Hava Kuvvetlerinin kalbi olan Eskişehir’den hem Eskişehir’e hem de ülkemize çok büyük hizmetler etmişlerdir. Yeni görevinde de ülkemize büyük hizmetler yapacağına inancımız da tamdır, kendilerine başarılar diliyoruz” dedi.
ORGENERAL ÜNAL: “GÜRÜLTÜMÜZE RAĞMEN GÖSTERİLEN ÇOK YÜKSEK TEVECCÜHE SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Daha sonra konuşan YAŞ kararı ile Hava Kuvvetleri Komutanı olan Orgeneral Abidin Ünal da, Eskişehir’in havacılığın merkezi olduğunu hatırlattı. Ünal, “Havacılık, çağdaşlaşmanın ölçütüdür. Eskişehir de, gerçekten Türkiye’mizin çağdaş yüzü. Bu iki çağdaş güzellik Eskişehir’de buluştu. Ben de burada 4 yıldır görev yapıyorum. Ben bütün Eskişehirlilere burada olduğumuz süre içerisinde gösterdikleri çok yüksek teveccühe, gürültümüze rağmen çok yüksek teveccühe sonsuz teşekkür ediyoruz. Tabi sayın valimize de ilimizin mülki amiri olarak yine aynı şekilde teşekkürlerimi sunuyorum. Eskişehir, havacılığın merkezi. O yüzden Ankara’da da olsak başka yerde de olsak Eskişehir’in biz havacılardaki yeri farklıdır. Bütün Eskişehir’e ve Eskişehirlilere tekrar şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Öte yandan ziyaret sonunda Vali Tuna, Orgeneral Ünal’a günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2015, 16:07
YORUM EKLE