banner271

Niğde'de 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisi

NİĞDE (AA) - Niğde Valiliği tarafından 15 Temmuz haftası etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminde ülke genelinde çekilen fotoğraflarla hazırlanan sergi açıldı.Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Valilik önündeki serginin...

Niğde'de 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisi
banner230
banner272

NİĞDE (AA) - Niğde Valiliği tarafından 15 Temmuz haftası etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminde ülke genelinde çekilen fotoğraflarla hazırlanan sergi açıldı.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Valilik önündeki serginin açılış törenine yaptığı konuşmada, 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin millet tarafından büyük bir kahramanlık destanı yazılarak bastırıldığını hatırlattı.

Bu günün milli birlik ve demokrasi günü olarak icra edildiğini ifade eden Şimşek, şunları kaydetti:

"Sadece bu günde değil etkinliklerimiz tüm haftaya yayılmış durumda. Belediyemizle birlikte bir haftaya yayılan çeşitli etkinlikler düzenledik. Amacımız bu hain darbe girişimini unutmamak, unutturmamak hep hatırlamak ve çocuklarımıza, torunlarımıza anlatmak. Bu vesileyle başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Hepsini şükranla, minnetle anıyorum. Kahraman gazilerimize de uzun ömürler, acil şifalar diliyorum."

15 Temmuz hain darbe girişiminde objektiflere yansıyan fotoğrafların bulunduğu sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

YORUM EKLE