Müşterilerle İletişim Dili Nasıl Olmalı

Müşterilere ulaşmak kadar onlar senkronizasyonu iyi ayarlamakta önemlidir. Müşterilerinizi çoğunluğu sizi düzenli olarak tercih etmiyorsa bir problem vardır.

Genel 05.08.2015, 08:39 05.08.2015, 08:39
Müşterilerle İletişim Dili Nasıl Olmalı
banner230

Bu problemi aşamazsanız sona doğru yaklaşırsınız. Müşterileriniz iletişim diliniz o kadar iyi olmalı ki, onların vazgeçilmez olduğunu onlara hissettirmelisiniz ama onlar için sizden vazgeçmek çok kolaydır. Terazi böyleyken doğru bir şekilde yaklaşım için bazı temel adımları izlemelisiniz.

Satış Sonrası Destek

Müşterilerinizi satış sonrasında da takip edin. Memnuniyetlerini ölçün varsa sıkıntılarını giderin, sorularını cevaplayın. Sizden her zaman destek göreceklerini bilsinler.

Nazik Bir İletişim Dili

Daima her zaman ve her koşulda gülümseyen ve nazik bir şekilde iletişim kurun. Karşı taraf size karşı sert bir tutum sergilese dahi sakin bir şekilde sakinleşmesini bekleyin. Karşılıklı atışmalara kesinlikle girmeyin. Çözüm odaklı olun amacınız haklılığınızı kanıtlamak olmasın sonuçlandırmak olsun.

Kaliteli Hizmet

Hizmet prosedürleriniz eksiksiz olsun. İşinizin tanımı neyse onun hakkını vermelisiniz. Üründe eksik olmamalı ya da müşteriyi ikileme düşürecek hiçbir şey olmamalıdır. Yırtık bir ambalaj müşteriye şüphe uyandırır. Ya da uzun süren kargo teslimatı, bu gibi satışı direk etkileyen konularda kurumsallığınızı göstermelisiniz. Böylelikle müşteri ürünü sizden aldığında ne şekilde bir işleyiş olduğunu bilecek ve tekrar sipariş verecektir. Ama aksi durumlar yaşatıp bir de ilgi göstermezseniz o müşteri bir daha sizi tercih etmeyecektir.

Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 05:57
Güneş 07:23
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:31
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@