Milli Piyango İstatistikleri

Yeni bir yıla daha girerken aklımıza takılan sorulardan bir tanesi de biletimi tam mı alsam yoksa çeyrek mi? Oluyor. Milli piyango istatistikleri bize bu konuda neler söylüyor?

Genel 22.10.2016, 18:26 22.10.2016, 18:47
Milli Piyango İstatistikleri
banner230
Tüm bunları haberimizde paylaşmadan önce nasıl oynandığına bir göz atalım. İlk olarak bir bilet alıyorsunuz ve bu biletin üzerinde yedi adet rakam bulunuyor. Yapılan çekilişte bu numaralar doğru olarak ve biletteki sırası ile çekilmiş ise büyük ikramiyeyi kazanan siz oluyorsunuz. Diğer sana oyunlarında birleşim ve sizin yaptığımız seçimler önemli bir rol oynarken milli piyangoda her biletin şansı eşit ve bu da kazanma olasılığınızın herkes kadar olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda bilette ulunan rakamlar serisinin son hanesi tutuyorsa biletinizin parasını geri alabiliyor ve ya bu amortiyi başka bir bilet almak adına kullanabiliyorsunuz. Son on yılın milli piyango istatistikleri ne bakacak olursak:
  •  40 kişi 1o yılda toplanda 290 milyon lira kazandı.
  • En çok ikramiyenin tutturulduğu şehir İstanbul oldu.
  • En az ikramiye çıkan numara sadece dört kez ile sıfır olurken,
  • En fazla çıkan numara da 3 olarak istatistiklere geçti. Çıkma miktarı kadar sıralamanın da önemli olduğu milli piyango biletleri istatistiklerde görüldüğü üzere birçok kişiye umut oldu.
Peki, bileti seçerken milli piyango istatistikleri ne göz atmak bize bir fayda sağlar mı? Açıkça söylemek gerekirse bu istatistikler sadece bazı durumları yorumlayabilmeniz açısından önemlidir. Aksi takdirde her çekiliş kendi içinde bir olasılık barındırdığından bu yargıyı genele dökmek ve istatistiklendirmek işe yaramayabilir. Yedi adet sıfırın bulunduğu bir bilet ile de kazanabileceğiniz ki tüm sayıların birbirinden farklı olduğu bir biletle de çekilişi kazanabilir ve bu sayılar üst üste on beş kere bile çekilebilir. Kapsamın bu kadar geniş olduğu ve kazanma oranının milyonlarda bir olduğu bu oyun sisteminde en önemli ve etkili faktör şanstır. Bu durumda milli piyango istatistiklerinden ziyade şansınıza güvenmeniz hem oyunun tadını çıkarmanızı sağlayacak hem de daha fazla para kaybetmekten kurtulmuş olacaksınız. İstatistiksel olarak ne kadar fazla bilet alırsam şansımı o kadar yükseltirim düşüncesi samanlıkta bir değil birkaç bilet aramaya benzer. Lakin bu uyarılar da sizin hevesinizi kırmamıza vesile olmasın çünkü her hafta bir kazanana rastlayabiliyor ve bu şansın bizde de olmasını diliyoruz. Unutmamanız gereken bir diğer nokta da paranın her şey olmadığıdır.Sadece biletinde ikramiye çıkmadığı için krizler geçiren kişilerin haberlerine hepimiz rastlamışızdır.Sağlığımızı ön planda tutarak ve akıllıca oynayarak bilet seçmenizi tavsiye ediyoruz.Yılbaşı biletlerinin çok fazla ikramiye vermesi ve sebeple daha çok alayım daha çok kazanma ihtimalim olur düşüncesine girmemeniz dileği ile haber bültenimiz olarak iyi yıllar diliyor ve 2016 yılına 2015 yılına nazaran daha zengin girmenizi umuyoruz.


 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@