Mesleki liseye ekipman desteği

KONYA (AA) - Seydişehir Suğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine uygulamalı tarım arazilerinde kullanılmak üzere ürün ekme ekipman malzemesi hibe edildi. Okul Müdürü Ömer Dinçsoy, Türk traktör fabrikasının bir traktör ve Konya’dan özel...

Mesleki liseye ekipman desteği
banner230

KONYA (AA) - Seydişehir Suğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine uygulamalı tarım arazilerinde kullanılmak üzere ürün ekme ekipman malzemesi hibe edildi.

Okul Müdürü Ömer Dinçsoy, Türk traktör fabrikasının bir traktör ve Konya’dan özel bir firmanın da ürün ekme makinesi hibe ettiğini söyledi.

Okul arazisindeki uygulama ekimlerinin modern tarım aletleriyle yapılmasının daha uygun olacağını belirten Dinçsoy, şunları kaydetti:

"Öğrencileri yaklaşık 100 dekar tarım arazisinde hububat ürünleri ekiminde ve hasadında her zaman modern tarım aletlerinin olması gerekiyor. Bu sebeple okulumuz bu ekipmanlarla uygulama eğitimleri yapacak. İnşallah çok güzel sonuçlar elde edilecektir. Bölgemizdeki çiftçilerimize de örnek teşkil edeceğiz. Okulda uygulamalı eğitimde daha öncü olma gayreti içerisinde olacağız. Amacımız öğrencilerimizin modern tarım aletleriyle uygulamalarını daha iyi yapmasını sağlamaktır. Bu konularda bizlere destek verenlere teşekkür ediyoruz."


YORUM EKLE