banner271

Melikgazi'de yol çalışmaları

KAYSERİ (AA) - Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ağırnas ile Barsama bölgelerini birbirine bağlayan yolun tamamlandığını söyledi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ağırnas ile Barsama bölgelerini bağlayan...

Melikgazi'de yol çalışmaları
banner230
banner272

KAYSERİ (AA) - Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ağırnas ile Barsama bölgelerini birbirine bağlayan yolun tamamlandığını söyledi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ağırnas ile Barsama bölgelerini bağlayan yol düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Büyükkılıç törende yaptığı konuşmada, kot farkı çalışmasının tamamlanmasıyla yol genişletme ve altyapı çalışmasına başlanıldığını belirtti.

Arazi şartları gereği alt zemin malzemesi olarak mekanik temel malzemesi kullanıldığını aktaran Büyükkılıç, şunları kaydetti:

"Ağırnas bizim için bir mahalle değil aynı zamanda tarih ve kültür ile akla gelen bir semttir. Daha doğrusu burası Koca Mimar Sinan'ın mahallesidir. Ağırnas yeraltı şehirleri, Mimar Sinan Müzesi, doğal yapısı ve kültür evleriyle turizme açık bir yerleşim alanıdır. Bu nedenle alternatif ulaşıma ihtiyacı vardı. Biz de Ağırnas-Barsama yolunu açarak geleceğe yatırım yaptık. Şehrimize hayırlı olsun."

YORUM EKLE