Mehmet Aslan: "Türkiye’deki Sorunların En Büyüklerinden Biri Uyuşturucu Sorunudur"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul 2’nci bölge 6’ncı sıra milletvekili adayı, oyuncu Mehmet Aslan, Antalya’da il kadın kollarının düzenlediği, gençleri uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla yapılan “Gel Kardeşim”...

Mehmet Aslan: "Türkiye’deki Sorunların En Büyüklerinden Biri Uyuşturucu Sorunudur"
banner230
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul 2’nci bölge 6’ncı sıra milletvekili adayı, oyuncu Mehmet Aslan, Antalya’da il kadın kollarının düzenlediği, gençleri uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla yapılan “Gel Kardeşim” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Aslan, seminer öncesi İHA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Seminer öncesi İHA muhabirine açıklamalarda bulunan MHP İstanbul 2’nci bölge 6’ncı sıra milletvekili adayı, oyuncu Mehmet Aslan, 7 Haziran seçimlerinin öncelikle Türk halkına, devletine ve geleceğine hayırlı olmasını diledi. Aslan, “Türk milleti çok önemli bir virajın eşiğindedir. Seçimlere sayılı günler kalmıştır. Allah nasip ederse bu karanlık günlerden virajı büyük bir ustalıkla büyük bir millet olma şuuruyla kazasız belasız aşıp artık yepyeni yarınlara Türk gençliğini, Türk istikbalini hak ettiği yere ideal, gerçek bir Türkiye’ye yol almasını, yelken açmasını ümit ediyorum. Aynı şekilde de bütün Türk milletinin refahının, istikbalinin, refahının, geleceğinin parlak, aydınlık, inançlı milletine bağımlı bir gelecek temenni ediyorum. Her şeyin hayırlısı olsun. İnşallah bu işi başaracağız” dedi.
Eğer mecliste vekil olarak bulunursa, siyasi hayatı boyunca uyuşturucuya karşı mücadele edeceğini ifade eden Aslan, Türkiye’deki en büyük sorunlarından bir tanesinin uyuşturucu olduğunu belirtti. Aslan, “Nüfusunun yarısından fazlasının 30 yaşının altında olduğu bir 78 milyon insandan bahsediyoruz. Dünyanın sayılı genç nüfusuna sahip Türkiye’den bahsediyoruz. Gençliğine sahip çıkamamış, gençliğini önemsememiş, geleceğini gençliğe emanet edememiş bir dönemden geçiyoruz. Türk gençliğinin hak ettiği yere gelebilmesi için, Türk gençliğinin ilerisi için özgüvenle, sağlam adımlarla, ayakları yere sağlam basarak, ileriye daha iyi bakabilmesi için 7 Haziran seçimleri çok önemli. Keza Türkiye’deki sorunların en büyüklerinden bir tanesi uyuşturucu sorunudur. Uyuşturucu terörüdür. Terörden beslenen, terörü besleyenlerin en büyük gelir kaynağıdır uyuşturucu. Gençliğimizi adım adım ölüme götürür. Bu noktada hükümetin gösterdiği acziyet ve vurdumduymazlık neticesinde dağ gibi yükselen ve önünü alamazsak Türk gençliğinin kaybolmasına varacak kadar geleni gizli gizli gelen bir mikrop olmuştur. Bu noktada da Türk halkını bilinçlendirmek A’dan Z’ye farkındalık yaratmak, ebeveynler başta olmak üzere gençleri bu noktada bilinçlendirip aktif hale getirmek ve buna karşı savaşmayı körüklemek istiyoruz. Yeter ki Türk halkı, Türk milleti uyanık olsun, artık bu beladan kurtulsun. Çünkü bir gelecek çok kolay yetişmiyor. Gelecekleri kararmasın. Bu ülke, bu millet gençlere emanet. O yüzden var gücümle eğer Türk milleti teveccüh gösterirse bütün siyasi hayatım boyunca Türk gençliği için çalışacağım. Türk gençliği için projeler üreteceğim. Türk gençliğinin sözcüsü olacağım” şeklinde konuştu.
Anayasa değişikliği için 400 vekil beklentisi gerçekleşmezse, teklifi referanduma götürmeye imkan verecek 330 vekil sayısının da yeterli olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemlerine yönelik de konuşan Aslan, “Doğru tektir. Güneş balçıkla sıvanmaz. O da görüyor, biliyor, hepimizden de daha iyi biliyor. MHP gümbür gümbür geliyor. Türk milleti uyandı, ayaklandı. Eninde sonunda o da doğru yolu bulacak. Yalancının mumu yatsıya kadar sürer. Artık geri dönüşü yok. Allah’ın izniyle biz bu işi başaracağız. Türk milletini hak ettiği yere, yani birilerinin ayaklar altına aldığı Türk milletini başımıza taç edeceğiz inşallah.”
Ağrı’nın Diyadin ilçesi Yukarıtütek köyü mevkiinde askerler ile terör örgütü arasında çıkan ve 10 saat süren çatışma hakkında da görüşlerini dile getiren MHP İstanbul Milletvekili adayı Mehmet Aslan, “Burada Türkiye Cumhuriyeti’ni hükümet yönetir. Her türlü acziyetten, kandan, sorundan sorumlu AK Parti hükümetidir. Çünkü başta AK Parti vardır. Bu tavizleri veren onlardır. Aynı şekilde de iktidarı bırakmak kolay değildir. Hele haksız yere orada bulunuyorsanız. Her türlü çirkefliği yapacaklar. Her türlü hileyi yapacaklar. Her türlü yalanı söyleyecekler hiçbir şekilde milletin bekasını, güvencesini, geleceğini düşünmeden kendi menfaatleri için her türlü kargaşayı, karmaşayı, sokakları terörize edecekler. Her şeyi yapacaklar. Sandıklardan tutun, sokaklara kadar iktidarı demokratik yollardan kaybetmeyi hazmedemiyorlar, hazmedemeyecekler o yüzden de her türlü yola başvuracaklar. Buradan Türk milletini metanete, duyarlı olmaya davet ediyorum. Oylarına sahip çıksınlar. Ülkelerine sahip çıksınlar” diye konuştu.
YORUM EKLE