Mahalleli Yavru Köpeklere Sahip Çıkılmasını İstedi

Konya’nın Seydişehir ilçesinde, biri ama iki anne köpeğin bir süre önce dünyaya getirdiği 20’ye yakın yavru köpeğe sahip çıkan mahalle sakinleri, beslenme sıkıntısı çeken yavrulara yetkililerin sahip çıkmasını istedi.Seydişehir...

Genel 14.04.2015, 13:59
Mahalleli Yavru Köpeklere Sahip Çıkılmasını İstedi
banner230
Konya’nın Seydişehir ilçesinde, biri ama iki anne köpeğin bir süre önce dünyaya getirdiği 20’ye yakın yavru köpeğe sahip çıkan mahalle sakinleri, beslenme sıkıntısı çeken yavrulara yetkililerin sahip çıkmasını istedi.
Seydişehir ilçesinin Tepecik mahallesinde bir ay önce dünyaya gözlerini açan yavru köpekler, sevimlilikleriyle mahalle sakinlerinin sevgilisi oldu. Tepecik mahallesinde bir kahvehanenin işletmecisi, Beyşehir ilçesinden her gün yerleşim merkezine ekmek getirmek için gelen fırıncının getirdiği bayat ekmeklerle yavru köpekleri beslemeye başladı. Mahalle ortasında dolaşırken gelip geçen araç sürücülerinin durarak parayla bisküvi ve ekmek satın alarak beslediği yavru köpekleri anneleri emzirip beslemekte zorlanıyor. Anne köpeklerden biri yavrularından zaman zaman uzaklaşarak kayıplara karışırken, gözleri görmeyen köpek bazen kendi yavrularıyla beraber diğerlerine de annelik yapmaya çalışıyor. Ancak, yavruların anne sütüyle beslenmek için birlikte hücum ettiği sıralarda zor anlar yaşayan anne köpek, yavrulardan kaçmaya uzaklaşmaya çalışıyor.
Mahalle sakinlerinden Reşat Akçapa, iki anneden bir batında dünyaya gelen yavru köpeklerin sayısını tam olarak bilmediklerini belirterek, “Ama sayısı 20’den fazla, iki annenin bunlar. Birisinin gözü ama. Gözleri görmeyenin bir batında 13 yavrusu dünyaya geldi” dedi.
Kahvehane işletmecisinin kendi imkanlarıyla ve Beyşehir ilçesindeki fırından gelen bayat ekmeklerle beslemeye çalıştığı yavru köpeklerin, mahalle sakinleri olarak kendilerinin de verdiği desteğe rağmen özellikle anne sütüyle beslenmekte güçlük çektiğini söyledi. Akçapa, köpek konusunda bir sıkıntı olmadığını belirterek "Ama beslenmeleri konusunda sıkıntımız var. Anne besleyemiyor, mağdur gözleri görmüyor. Birinci doğumu bu, ikinciye ne yaparız neyle karşılaşırız bilemiyorum. Kuru ekmekle besleniyorlar ama doymuyorlar. Peynir, süt, yağ verecek gücümüz yok. Devlet yardım eli uzatırsa iyi olur. Buradaki harabe yerde kalıyorlar, bazıları römorkun altında, arkadaşın yaptığı bir yerde saçakların altında yaşıyorlar” diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
16°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:28
Güneş 06:50
Öğle 12:31
İkindi 15:32
Akşam 18:02
Yatsı 19:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@