LÖSEV dolandırıcılara karşı uyardı

- LÖSEV gönüllüleri, Eskişehir'de bilinçlendirme çalışması yaptı

LÖSEV dolandırıcılara karşı uyardı
banner230

ESKİŞEHİR (AA) - LÖSEV gönüllüleri, Eskişehir'de yaptıkları çalışmayla vakfın makbuz karşılığı da olsa dergi ya da benzeri ürünler satarak elden bağış toplamadığı konusunda vatandaşları uyardı.

Eskişehir’de 2015 yılından beri faaliyet gösteren LÖSEV, geçen ay yeni binasında hizmet vermeye başladı. Kanser hastaları ve ailelerinin hastalıkla mücadelesinde onların yanında yer alan vakıf, kamuoyu bilinçlendirme çalışması gerçekleştirdi.

Vakfın çalışmalarını anlatan bültenleri vatandaşlara sunarak, dolandırıcılara karşı uyarılarda bulunan LÖSEV ekipleri, yoğun ilgi gördü.

LÖSEV’in bağış toplayan değil, bağış kabul eden bir vakıf olduğunu aktaran yetkililer, "Vakfa bağışları kurumsal yollardan yapılması gerekiyor. 3406'ya HAYAT yazıp göndererek, internet üzerinden ya da ulusal banka şubelerinde sadece LÖSEV diyerek bağış yapılabilir." dedi.

Gönüllüler, LÖSEV'in hiçbir zaman makbuz karşılığı da olsa dergi ya da benzeri ürünler satarak elden bağış toplamadığını kaydederek, "Bu tür dolandırıcılarla karşılaştığınızda hemen 155 polis imdat ve 0312 447 06 60 LÖSEV telefonlarına ihbarda bulunun. LÖSEV tarafından hızla hukuki yollara başvurulacak ve gerekli işlemler başlatılacaktır." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE