banner271

Lösemili çocuklar Başkan Çelik'i ziyaret etti

KAYSERİ (AA) - Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Kayseri İl Koordinatörü Ayşegül Çiftçi ve beraberindeki lösemi hastası çocuklar Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i makamında ziyaret etti. Ziyarette, lösemili çocuklar, Büyükşehir...

Lösemili çocuklar Başkan Çelik'i ziyaret etti
banner230

KAYSERİ (AA) - Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Kayseri İl Koordinatörü Ayşegül Çiftçi ve beraberindeki lösemi hastası çocuklar Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette, lösemili çocuklar, Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen doğal ürünler bahçesinden topladıkları domates, biber, patlıcan gibi doğal ürünleri Başkan Çelik'e hediye etti.

İl Koordinatörü Çiftçi, ziyarette, Kayseri olarak bünyelerinde 850 kayıtlı hasta bulunduğunu ve çoğunluğunu çocukların oluşturduğu hasta grubunun Doğal Ürünler Bahçesi'nden yararlandığını belirtti.

Başkan Çelik'in talimatıyla sağlanan bu imkanın hastalıkla mücadelede kendilerine çok önemli bir moral kaynağı olduğunu kaydeden Çiftçi, "Yetişkin hastalarımız bile bahçe ile uğraşıyor. Bahçeden tamamen hastalarımızın kendi emekleriyle yetiştirilen doğal ürünler de yine hastalarımıza hediye ediliyor." dedi.

Çelik de konuşmasında, "Belediye olarak yaptığımız faaliyetlerde standart kanunların yazdığı yol, kaldırım, altyapı gibi işlerin yanında asıl görevimiz sosyal sorumluluk projeleri ile insana yatırım dediğimiz, gönül belediyeciliği dediğimiz konulara özel önem veriyoruz.

Hamdolsun bu konularda yaptığımız işlerin neticesini böyle alıp işte sizlerden gelen böyle olumlu tepkiler bizleri tabiri caizse yeniden motive ediyor, şarj ediyor ve biz de yeni projeler için çalışmalara başlıyoruz.

- Organik tarımda örnek oldular

Bölgedeki çiftçilerimizin organik tarım bilincinin arttırılması ile ilgili başlattığımız bu bahçe tüm Türkiye'ye örnek oldu ve içinde de böyle sosyal projelerde yer alınca biz çok memnun olduk. Hastalıkla mücadele eden ve mücadeleyi başarıyla sonuçlandıran yavrularımızın bugün beni ziyaret etmesi de çok anlamlı. Kendilerine bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Aynı zamanda kadın çiftçilerimiz var, orada eğitim görüyorlar. Bizim kendi demo bahçelerimizde kuşkonmaz, biberiye ve ekinezya çayı gibi farklı ürünler yetiştiriyoruz. Bunların hepsi Türkiye'de hiçbir belediyenin yapmadığı ama bizim yaptığımız hamdolsun neticesinde de böyle olumlu sonuçlar aldığımız projeler oldu. Nezaketinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Görüşmenin ardından Başkan Çelik ziyaretin anısına çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

YORUM EKLE