banner271

Kurban Bayramı'na doğru

YOZGAT (AA) - Yozgat'ta yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurulan pazarlarda kurbanlıklar görücüye çıktı. Kurbanlık hayvanlar, belediye tarafından kurulan pazarda satışa sunulurken, bazı besicilerse kurbanlıkları ahırlarında satıyor.Sarıhacılı...

Kurban Bayramı'na doğru
banner230

YOZGAT (AA) - Yozgat'ta yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurulan pazarlarda kurbanlıklar görücüye çıktı.

Kurbanlık hayvanlar, belediye tarafından kurulan pazarda satışa sunulurken, bazı besicilerse kurbanlıkları ahırlarında satıyor.

Sarıhacılı köyünde yapılan sıkı pazarlığın ardından kurbanlık alan Osman Gözüyaşlı, "Her yıl kurban kesiyorum. Bu yıl da buradan aldım. Allah kabul etsin" dedi.

Besici İdris Sarı da 20 kurbanlık hayvanı bulunduğunu ve 10'unu sattığını dile getirerek, "Girdiler çok yüksek olduğu için kurban fiyatı da yüksek. Biz vatandaşımızın dini vecibelerini yerine getirmeleri için elimizden gelen yardımı yapıyoruz." diye konuştu.

- "Kurbanları ehil insanlara kestirin"

Kasap Hasan Demirtaş da kurbanlıkları ehil insanların kesmesi gerektiğini belirterek, "Kurbanlık hayvana eziyet edilmemesi gerekir. 8-10 metrelik bir urganla ilmine göre bağlanırsa bir kişi kurbanı rahatlıkla yatırabilir." dedi.

YORUM EKLE