banner271

Kur'an kurslarında başarılı öğrencilere ödül verildi

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de yaz Kur'an kurslarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.Kırşehir Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Saraycık Mahallesi'ndeki Selgah Camisi'nde düzenlenen kapanış programında Kur'an-ı...

Kur'an kurslarında başarılı öğrencilere ödül verildi
banner230
banner272

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de yaz Kur'an kurslarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Kırşehir Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Saraycık Mahallesi'ndeki Selgah Camisi'nde düzenlenen kapanış programında Kur'an-ı Kerim okundu.

Programda konuşan Kırşehir Müftüsü Osman Arslan, çocukların dini eğitim almalarında emeği geçen ailelere ve din görevlilerine teşekkür etti.

Diyanet İşleri Başkanlığının yaz Kur'an kursları ile çocukların hem dini hayatına hem de kişilik oluşumuna katkıda bulunduğunu vurgulayan Arslan, "Çocuklarımıza Kur'an öğretmeliyiz. Onların dini eğitiminden anne ve babalar olarak bizler sorumluyuz. Kurslarda ayrıca Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in hayatı, sünnetleri ve insan sevgisi öğretiliyor. Öğrencilerden kurs bittikten sonra cami ile bağlarını koparmayıp namazlara gelmelerini ve camileri yıl boyunca şenlendirmelerini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Din görevlileri ve ailelerinin katıldığı programda yaz Kur'an kurslarında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

YORUM EKLE