Kredi Kartı ile MTV (Bandrol) Ödeme - Temmuz 2021

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme. 2021 Motorlu Taşıtlar Vergisi için ödemeler Temmuz sonuna kadar 1 Temmuz itibariyle başladı. taksitin son ödeme günü ise 2021 Temmuz ayının son günü.

Genel 31.07.2021, 16:00 31.07.2021, 16:00
Kredi Kartı ile MTV (Bandrol) Ödeme - Temmuz 2021

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) mobil uygulaması kullanarak, GİB'in internet sitesinde "İnternet Vergi Dairesi/Motorlu Taşıtlar" bölümüne 02:00- 22:00 arasında giriş yapı kredi kartı ya da bazı bankaların debit kartı ile, internet bankacılığı üzerinden veya banka şubelerinden, Motorlu Taşıtlar Vergisi'ni tahsil edebilen Vergi Dairesi Müdürlükleri'nden yapılabiliyor.

MTV SORGULAMA VE KREDİ KARTI İLE ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ

KREDİ KARTIYLA ÖDEMEK İSTEYENLER BU ADIMLARA DİKKAT

-Kredi kartı anlaşmalı bankalardan birisine ait olmalı.

-Kredi kartı bilgileri doğru girilmelidir.

-Kredi kartınız, internet üzerinden alışverişe açık olmalı.

-Gelir İdaresi Başkanlığı internet sayfasından kredi kartıyla yapılan tahsilatlarda, sadece tek çekim yapılabilir.

-Kredi kartınızın güvenlik kodu (CVVX) kartın arkasındaki bandın üzerindeki rakam gurubunun son 3 hanesidir.

-İnternet sunuculardaki yoğunluğun artması nedeniyle Gelir İdaresi 
Başkanlığının ya da Kredi Kartıyla ödeme yapılmak istenilen Bankanın Internet sayfasında bağlantı ile ilgili sorun varsa biraz sonra tekrar denenmeli.

TAKSİT SEÇENEĞİ DE OLUYOR
İnternet sayfamızdaki tahsilatlar ekranında yaptığınız ödeme, sadece tek çekim yapılmış olarak görünür, ancak bankalar taksit uygulamasını kendi promosyonları olarak yaptığı için interaktif hesaplarında taksitli olarak gösterebiliyorlar. Zaten bankaların çoğu 3 taksit uygulaması yapıyor.

İNTERNET VERGİ DAİRESİ'NDEN NASIL YARARLANABİLİRİM?
GİB İnternet Vergi Dairesi'nden faydalanabilmek için İnternet Hizmetleri Kullanım Başvuru Formu'nun doldurulması gerekmektedir. Bu formu İnternet Vergi Dairesi'nden ya da bağlı bulunduğunuz vergi dairesinden edinebilirsiniz. Başvuru formunu gerçek kişiler için kişinin kendisi, tüzel kişiler için ise temsile yetkisini bulunduran kişilerin imzalaması gerekmektedir.

MOBİL UYGULAMASINDAN FAYDALANABİLİRSİNİZ
GİB İnternet Vergi Dairesi'nden mobil uygulamasını indirerek yararlanabilirsiniz. Uygulamayı Android
işletim sistemine sahip cihazlar için Google Play'den, iOS işletim sistemine sahip cihazlar için ise iTunes'ten indirebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@