Kombilere bakım uyarısı

Yetkili Servis Teknikeri Yavuz Selim Taşdemir, kışın daha fazla tasarruf sağlamak için kombilerin bakımının yapılması gerektiğini söyledi. Taşdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada kombilerin yılda en az bir defa bakımlarının...

Kombilere bakım uyarısı
banner230

Yetkili Servis Teknikeri Yavuz Selim Taşdemir, kışın daha fazla tasarruf sağlamak için kombilerin bakımının yapılması gerektiğini söyledi.

Taşdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada kombilerin yılda en az bir defa bakımlarının yapılması gerektiğini ifade ederek, "Kombilerde zamanla gaz ayarı değiştiği için fazla tüketebiliyor, tozlanmadan dolayı fan düzgün çalışmayabiliyor. Filtreler tıkanabiliyor. Bunların tamamı gazın fazla tüketilmesine neden oluyor. Fazla yakıt tükettiğimiz gibi istediğimiz sıcaklığı da elde edemiyoruz." diye konuştu.

Kombi bakımlarının eylül ve ekim gibi yapılması gerektiğini aktaran Taşdemir, "Bakımları yapılmayan kombiler genelde daha fazla kullanılan soğuk günlerde arıza veriyor. Bu da sıkıntılara sebep oluyor.

Yetkili servislerde yoğunluk oluşuyor ve hizmetle sıkıntı yaşanıyor. Bu nedenle vatandaşlarımız kış mevsimi öncesi bakım yaptırırsa hem sıkıntı yaşamaz hem de daha fazla tasarruf sağlamış olur." ifadelerini kullandı.

Taşdemir, kombi bakımlarını da yetkili servislere yaptırılması konusunda vatandaşları uyardı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 13:22
YORUM EKLE