Kitap kurtları Ankara'yı gezdi

YOZGAT (AA) - Sarıkaya Azapbaşılı Köyü Şehit Hasan Basri Kayaaltı Ortaokulu'nda en çok kitap okuyan 40 öğrenci Ankara gezisiyle ödüllendirildi. Okul müdürü Emrah Açıkgöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sarıkaya Kaymakamlığı'nın...

Genel 07.05.2018, 13:45
Kitap kurtları Ankara'yı gezdi
banner230

YOZGAT (AA) - Sarıkaya Azapbaşılı Köyü Şehit Hasan Basri Kayaaltı Ortaokulu'nda en çok kitap okuyan 40 öğrenci Ankara gezisiyle ödüllendirildi.

Okul müdürü Emrah Açıkgöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sarıkaya Kaymakamlığı'nın desteğiyle okul olarak "Kitap Kurtları Okuyor" projesi hazırlayarak öğrencilere kitap dağıttıklarını söyledi.

En çok kitap okuyan öğrencileri Ankara gezisiyle ödüllendirdiklerini ifade eden Açıkgöz, "Öğrencilerimiz Anıtkabir'i, TBMM binasını, Hacı Bayram Veli Camisi, Deniz Dünyası Akvaryumu ve Mehmet Akif Ersoy'un evini ziyaret etti." dedi.

Açıkgöz, gezinin tüm yol giderlerinin okuldaki simit satışlarından elde edilen gelirler ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda okulda yapılan kermesten sağlandığını belirterek, şunları söyledi:

"Hazırlanan proje ile öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak istedik. Bunun dışında en fazla kitap okuyan öğrencilerimizi de ödüllendirdik. Öğrencilerimiz Ankara'yı gezdiler ve çok mutlu oldular. Bu tür etkinliklerimiz bundan sonra da devam edecek."

Yorumlar (0)
banner287
banner269
açık
Namaz Vakti 14 Ekim 2019
İmsak 05:20
Güneş 06:42
Öğle 12:32
İkindi 15:41
Akşam 18:13
Yatsı 19:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@