Kayseri'de üniversite-sanayi işbirliği çalıştayı

KAYSERİ (AA) - Erciyes Teknopark ve Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi tarafından "Kapadokya Üniversite-Sanayi İşbirliği Çalıştayı" düzenlendi. Türkiye'deki üniversite sanayi işbirliğindeki süreçlerin ele alındığı çalıştaya, teknoloji...

Genel 12.05.2017, 17:25
Kayseri'de üniversite-sanayi işbirliği çalıştayı
banner230

KAYSERİ (AA) - Erciyes Teknopark ve Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi tarafından "Kapadokya Üniversite-Sanayi İşbirliği Çalıştayı" düzenlendi.

Türkiye'deki üniversite sanayi işbirliğindeki süreçlerin ele alındığı çalıştaya, teknoloji transfer ofisleri uzmanları katıldı.

Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Doğan, çalıştayda yaptığı konuşmada, katma değeri yüksek teknolojik ürünlerin yerli ve özgün yöntemler ile geliştirilip üretilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Türkiye'nin teknolojiye dayalı kalkınma hamlesini gerçekleştirebilmesinin en önemli araçlarından bir tanesinin üniversite sanayi işbirliği faaliyetleri olduğunu aktaran Doğan, şunları kaydetti:

"Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi olarak biz de, ülke genelinde üniversite sanayi işbirliği kapsamında bugüne kadar edinilmiş tecrübelerin, başarılı uygulamaların, örnek iş modellerinin, konuyla ilgili temel problemlerin, gelecek planlarının konuşulacağı, alanında uzman ve tecrübeli teknoloji transfer ofisi uzmanları, yöneticileri, teknopark uzmanları, akademisyenler, danışmanlar ve üniversite - sanayi işbirliği hususunda tecrübeli sanayicilerin katılımıyla Kapadokya Üniversite Sanayi İşbirliği Çalıştayı'nı organize ettik."

Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:16
Güneş 07:45
Öğle 12:41
İkindi 15:07
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@