Kars’ta Kar Yağışı

Kars’ta akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.Kars’ta soğuk hava yerini kar yağışına bıraktı. Akşam üstü lapa lapa yağan kar, vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Çok sayıda vatandaş dolmuş duraklarına...

Kars’ta Kar Yağışı
banner230
Kars’ta akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.
Kars’ta soğuk hava yerini kar yağışına bıraktı. Akşam üstü lapa lapa yağan kar, vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Çok sayıda vatandaş dolmuş duraklarına sığındı. Nisan ayında yağan karı, cep telefonlarıyla kaydeden vatandaşlar, ‘Kar yağar bardan bardan, yollar kapandı kardan’ türküsünü söyleyerek anı ölümsüzleştirdi.
Faikbey Caddesi üzerinde işyeri bulunan Turan Sürmeli ise Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın ‘Gar, gış, gıyamet’ sözünü hatırlattı. Sürmeli, “Görüyorsunuz işte Nisan’ın 14’ü, Kars’ın hali bu. 3G denince Kars akla gelir. Gar, gış, gıyamet’ işte Karsmızın hali bu” dedi.
Kar yağışının kente gece de Kars’ta etkisini sürdürecek. Havaların ısınmasıyla birlikte tarlalarını eken vatandaşlar ise kar yağışından olumsuz etkilendi. Kar ve don ekili tarlara zarar verdi. Kentte hava sıcaklığı eksi 5 derece ölçüldü.
YORUM EKLE