Karı Koca Ekmeklerini Gökte Kazanıyor

Minare ustası karı koca, şehir şehir gezerek, adeta ölüme meydan okurcasına, metrelerce yükseklikte ekmek parası için çalışıyor.Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde bazı camilerin minarelerini boyayan 65 yaşındaki Hasan Yalçın ile 37 yaşındaki...

Karı Koca Ekmeklerini Gökte Kazanıyor
banner230
Minare ustası karı koca, şehir şehir gezerek, adeta ölüme meydan okurcasına, metrelerce yükseklikte ekmek parası için çalışıyor.
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde bazı camilerin minarelerini boyayan 65 yaşındaki Hasan Yalçın ile 37 yaşındaki eşi Selma Yalçın, daha sonra Bahadınlı köyü minaresini boyadı. Bundan sonraki duraklarının Ordu olacağını söyleyen Yalçın çifti, çeşitli il ve ilçelerde minare boyayarak geçimlerini sağlıyor. 13 yaşından beri aynı işi yaptığını anlatan Hasan Yalçın, ”Burhaniye’de işe başladık. En son Bahadınlı minaresini de boyadık. Ekmeğimizi bu işten yiyoruz. Şehir şehir dolaşıyoruz. Bütün illere ve ilçelere gidiyoruz. Şimdi buradan da Ordu’ya gideceğiz. 13 yaşında başladım. 52 yıldır yapıyorum bu mesleği” dedi.
5 yıldır eşi ile birlikte çalıştığını anlatan 37 yaşındaki Selma Yalçın da, ”İşimizi severek yapıyoruz. Rızkımızı minare tepelerinde kazanıyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE