Karaman'da çocukta resim analizi semineri

KARAMAN (AA) - Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından, "Çocukta Resim Analizi" konulu seminer düzenlendi.İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aylin Sözer Çapan, Karaman Güzel Sanatlar Lisesi Konser Salonundaki...

Karaman'da çocukta resim analizi semineri
banner230

KARAMAN (AA) - Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından, "Çocukta Resim Analizi" konulu seminer düzenlendi.
İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aylin Sözer Çapan, Karaman Güzel Sanatlar Lisesi Konser Salonundaki seminerde, resim yapmanın çocuğun dünyasında önemli bir yer teşkil ettiğini söyledi.
Resim analizlerinin büyük bir dünya olduğunu ifade eden Çapar, şunları kaydetti:

"Çocuklarda gelişim süreci çok kritik bir durumdur. Çocuğun gelişim sürecinde çizmiş olduğu resimler gelişimin seyri hakkında bilgi verebilir. Peki yüzde, yüz müdür? Hayır hiçbir teknik, yüzde yüz değildir. Neden? Çünkü resim analizlerinin yanı sıra diğer tekniklerin de kullanılması gerekir. Bizim yaptığımız en değerli ve en önemli değerlendirme gözlemdir. Bütün değerlendirme tekniklerinden eskimeyecek olan gözlemdir. Gözlem olmadan hiçbir teknik olmaz."
Seminere, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, okul ve kurum yöneticileri ile öğretmenler katıldı.

YORUM EKLE