Karakeçili'de çiftçiler bilgilendirildi

KIRIKKALE (AA) - Karakeçili ilçesinde çiftçiler, gübre kullanımı ve yağlık ayçiçeği ekim, bakımı konusunda bilgilendirildi. Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Karakeçili Belediyesi Konferans Salonunda, gübre...

Karakeçili'de çiftçiler bilgilendirildi
banner230

KIRIKKALE (AA) - Karakeçili ilçesinde çiftçiler, gübre kullanımı ve yağlık ayçiçeği ekim, bakımı konusunda bilgilendirildi.

Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Karakeçili Belediyesi Konferans Salonunda, gübre kullanımı ve yağlık ayçiçeği ekim, bakımı konusunda eğitim toplantısı düzenlendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, gübrelemede temel amacın, topraktan birim alandan maksimum ve daha kaliteli ürünü alabilmek olduğunu belirtti.

Yüksek verim ve kalite için toprağa besin maddesi olarak kullanılan gübrenin, doğru zamanda ve doğru oranda verilmesi gerektiğine işaret eden Yılmaz, bu sonuca ulaşabilmek için her şeyden önce toprak analizinin yapılması gerektiğini anlattı.

Toplantıda daha sonra uzman müdürlük personeli tarafından çiftçilere, gübreleme ile ayçiçeği ekim ve bakımı konusunda bilgi verildi.

YORUM EKLE