Kapadokya’da yıkılan kaçak yapı sayısı 53’e ulaştı

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde yıkılan kaçak yapı sayısı 53’e ulaştı.Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde Nevşehir Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğü tarafından alınan...

Kapadokya’da yıkılan kaçak yapı sayısı 53’e ulaştı
banner230

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde yıkılan kaçak yapı sayısı 53’e ulaştı.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde Nevşehir Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğü tarafından alınan kararlar sonrasında bugün Uçhisar’da 2, Ortahisar’da 3 ve Göreme’de 1 olmak üzere 6 kaçak yapının yıkımı daha gerçekleştirildi.

Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğü tarafından 14 Şubat tarihinden itibaren başlayan yıkım kararları sonrasında bölgede yıkılan kaçak yapıların sayısı 53’e ulaşmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 20:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eray demirci
Eray demirci - 7 ay Önce

Turizim bölgesinde böyle bir yikim yapilacak madem önce zenginlerden baslayacaklardiki sonra biz yikaxaktik önce yapi kayit verip belediyeden izin verip sonra yikilmasi üstelik benim bulundugun mevkide cokca bag evi olup hic birsey yapilmamasi insanin aklina cokca soru isareti getiriyor 2017 den önce suc işleyip bag evi deyip villa yapanlar duruyor onlarin yerleri zenginya demmekki tabiyati dogayi bozmuyor emegi gecenlerin eline saglik yapiliyorsa birsey adaletli yapilsin hepsi yikilsin

Erol sarkin
Erol sarkin - 7 ay Önce

Herzaman garibana yukleniliyor neden zenginlerin villâlarına kimse sesini çıkarmıyor tabiat korunmak icin yıkılıyor ama peri bacalarının yanındaki yerlere kimse ellemiyor nasil korumak bu nasil adalet. Peki hepsini anliyorum ama peri bacalarına zarar verenler ne olacak ormanlık alanlara zarar verenler ne olacak.

Furkan
Furkan - 7 ay Önce

Tabiatı korumak için yıktığınızı söylüyorsun peki asıl doğaya zarar verenler nolacak