Kapadokya’da 25 kaçak yapı daha yıkıldı

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde 25 kaçak yapı daha yıkıldı.

Genel 25.01.2021, 10:46 25.01.2021, 11:09
Kapadokya’da 25 kaçak yapı daha yıkıldı

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde 25 kaçak yapı daha yıkıldı.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesine kaçak yapıların yıkımı sürüyor. Kapadokya Alan Başkanlığı tarafından Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Ağıllı ve Aktepe Mahallelerinde bulunan 25 kaçak yapı daha yıkıldı. Yıkımı tamamlanan 25 kaçak yapı ile birlikte bölgede Kapadokya Alan Başkanlığı tarafından yıkımı tamamlanan kaçak yapı sayısı 96’ya çıktı.

Kapadokya Bölgesinde bugüne kadar 335 kaçak yapının yıkımı tamamlandı.

Yorumlar (2)
Adalet nerede 9 ay önce
Vaybe ulan dogudan elektrik parası alamayan sehirlerinin yuzde sekseni ruhsatsız bina olan doğudaki şehirlere dokunamayan devlet Kapadokya da sanki terörist varmış gibi sokağa çıkma yasağı olan gunde hafta arası gelmeyip çünkü mahkeme den yikimi durdurma kararı alir diye milletin ekmek teknesi ni yikmaya gelmiş ler her vatandaşın yararlandığı gibi imar barışından faydalanan turizm bakanı ersoy once kendi kacak yapısını bir yikin
Ürgüp 8 ay önce
Tamam otel Cafe vs yapan neyse. Ama bag evleri neden yıkılıyor? Madem bir şeyi orjinalştle korumak istiyorsunuz bu bölgede binlerce yıllık bağ bahçe kültürü var. Bunu yaşatmanız gerekme mi? O zaman insanları da kovun kimseyi almayın. Sadece turist girebilsin içeri. .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@