Kapadokya Havalimanı 1 Kasım’da açılıyor

2017 yılının Mayıs ayında kapanan Kapadokya Havalimanı 1 Kasım’da açılıyor.TÜRSAB Kapadokya BYK Başkanı Coşkun Kırtıl ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Kapadokya turizminin can damarı olan Kapadokya Havalimanındaki çalışmalar...

Genel 05.10.2017, 11:58
Kapadokya Havalimanı 1 Kasım’da açılıyor
banner230

2017 yılının Mayıs ayında kapanan Kapadokya Havalimanı 1 Kasım’da açılıyor.

TÜRSAB Kapadokya BYK Başkanı Coşkun Kırtıl ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Kapadokya turizminin can damarı olan Kapadokya Havalimanındaki çalışmalar hakkında bilgi almak için Havalimanına ziyarette bulundu.

Başkan Kırtıl ve beraberindeki heyet Kapadokya Havalimanı Müdürü Mehmet Hanifi Şenal ve THY Nevşehir Satış Müdürü Osman Hacımahmutoğlu ile görüştü.

Ziyarette konuşan TÜRSAB Kapadokya BYK Başkanı Coşkun Kırtıl, Kapadokya Havalimanının Kapadokya turizmi için olmazsa olmaz olduğunu belirterek, “Kapalı kaldığı dönemde turizmciler ve Nevşehirliler havalimanının kıymetini anladı. Turisti getiren acentedir. Türkiye’deki büyük acenteler Kapadokya Havalimanının kıymetini anladı. Kayseri’de sıkıntı yaşıyoruz. Aynı anda hac uçağı ile karşılaşabiliyoruz, havaalanı tıklım tıklım oluyor, gurbetçi uçağı ile karşılaşabiliyoruz, havaalanı tıklım tıklım oluyor. Turizmci burada çok rahat. Kapadokya Havalimanı ferah ve güzel bir havalimanı, turizme yönelik bir havalimanı” diye konuştu.

Uçak seferlerinin artması gerektiğini kaydeden Kırtıl, “Ne kadar çok uçak koyarsanız o kadar çok yolcu olur. Özellikle nisan-kasım arası Kapadokya’da yolcu sıkıntısı çekilmez. Kimse THY’nin zararını istemez. Burada potansiyel var. Turizmin en önemli iki ayağı var. Bunlardan birisi ulaşım, diğeri konaklama. Turizmin diğer aktiviteleri gezmek, yemek yemek, eğlenmek bunlardan sonra başlar. Ama ulaşım olmazsa buradaki turistin yüzde 50’sini kaybederiz. Bu yüzden Kapadokya Havalimanında uçak seferlerinin fazla olması bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı.

Havalimanı 24 saat hizmet verecek

Kapadokya Havalimanı Müdürü Mehmet Hanifi Şenal da pist merkez hattı ile apron merkez hattının betonlama işinin bittiğini ve ara ceplerin kaldığını belirterek, havalimanının 1 Kasım’da açılacağını söyledi.

Şenal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“29 Ekim itibariyle havalimanımızı 24 saat açık duruma geçireceğiz. 1 Kasım’da da THY’nin ilk seferini çiçeklerle karşılayacağız. Apron şu anda 5 park pozisyonunda. Mevcut seferlerimiz için uygun. Pist başı genişletmesi gibi bir düşünce var. Onunla ilgili de bir aplikasyon ekibi gelecek, görüşeceğiz. Genişleme sahamız var, yeter ki sefer anlamında destek bulalım. Kış ayları için de gerekli ekipmanlarımız hazır. Kapadokya Havalimanımız için en önemli gelişme bundan sonra 24 saat açık olması. Hem üzerimizden geçen trafiğe hizmet verebiliriz hem de uçuş programlarında bizi yedek meydan olarak seçebilir havayolu kuruluşları. Havacılık açısından önemli bir gelişme” diye konuştu.

Şenal, yeni terminal binası ile ilgili de genel müdürlüğün bir etüt çalışması yaptırdığını sözlerine ekledi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
11°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Ekim 2019
İmsak 05:23
Güneş 06:45
Öğle 12:32
İkindi 15:38
Akşam 18:09
Yatsı 19:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@