İznik Ultra Maratonu’nda En Uzun Parkur Koşuluyor

İznik Ultra Maratonu’nda en uzun parkur olan 130 kilometrelik koşunun startı gece verildi.Yerli ve yabancı 95 sporcunun katıldığı 130 kilometre koşusu dün gece Şehit Sedat Pelit Parkı önünden start aldı. Koşu cumartesi günü bitiş çizgisine...

İznik Ultra Maratonu’nda En Uzun Parkur Koşuluyor
banner230
İznik Ultra Maratonu’nda en uzun parkur olan 130 kilometrelik koşunun startı gece verildi.
Yerli ve yabancı 95 sporcunun katıldığı 130 kilometre koşusu dün gece Şehit Sedat Pelit Parkı önünden start aldı. Koşu cumartesi günü bitiş çizgisine en erken varan ilk 3 sporcu ile son bulacak. 95 sporcunun katıldığı gece maratonunun startını İznik Kaymakamı Hüseyin Karameşe ile İznik Belediye Başkanı Osman Sargın verdi. Sargın, "Bu akşam medeniyetlerin başkenti İznik’in çeşitli alanlarında 130 kilometrelik bir koşu gerçekleştireceksiniz. Bu koşunun sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde geçmesini temenni ediyor, tüm sporcularımıza başarılar diliyorum" dedi.
Kaymakam Karameşe ise, "Geçen yıl kendim de 42 kilometre koştum. Siz 130 kilometre koşacaksınız. Bu büyük bir cesaret. 95 yarışmacımız var. Her birini ayrı ayrı kutluyorum. Bu çağrımıza uyarak maratona gelen bütün sporcu dostlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273