İzmir’de Hayat Her Yaşta Güzel

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi bünyesinde kurulan ve yaşları 55 ile 66 arasında değişen üyelerin oluşturduğu dans grubu, gösterdiği performansla gençleri aratmıyor.Yaşıtlarıyla bir araya gelerek sosyal aktivitelere...

Genel 14.04.2015, 12:40
İzmir’de Hayat Her Yaşta Güzel
banner230
İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi bünyesinde kurulan ve yaşları 55 ile 66 arasında değişen üyelerin oluşturduğu dans grubu, gösterdiği performansla gençleri aratmıyor.
Yaşıtlarıyla bir araya gelerek sosyal aktivitelere katılmak amacıyla merkeze üye olan emekliler, şimdi ikinci baharını yaşıyor.
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen gecede sahne alan ‘altın kızlar’, sergiledikleri zumba dansıyla beğenildi. Gösterilerde şimdilik 7 üye yer alsa da merkezde düzenlenen çalışmalara katılanların sayısı hayli fazla. Üyeler, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde Sağlıklı Yaşam Koçu olarak görev yapan Emral Aslan yönetiminde çalışıyor. Yurt dışındaki emeklilerin yoğun olarak dans çalışmalarına katıldığını belirten Aslan, “Ben de burada klasik kalıpların dışına çıkarak spor etkinliklerine farklı bir renk katmak istedim. Sonuçta ortaya böyle bir çalışma çıktı” diye konuştu.
SPOR VE EĞLENCE BİR ARADA
2007 yılında faaliyete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, 55 yaş ve üzerindeki İzmirlilere hizmet veriyor. Merkezin düzenlediği birbirinden renkli etkinlikler ilgi görüyor. Sayıları bine yaklaşan Sağlıklı Yaş Alma Merkezi üyeleri antrenör eşliğinde spor yapıyor, İzmir’in turistik ve tarihi yerlerini geziyor, eğlencelere katılıyor; oluşturulan sanat müziği korosunda şarkılar söylüyor ve merkezde sık sık bir araya gelerek sohbet etme imkanı buluyor. Üyelik sistemi ile çalışan merkezde aerobik, yoga, jimnastik, müzik ve el işi çalışmaları yapılıyor. Günün her saati merkezi dolduran üyeler, yaşam enerjilerini İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’ne borçlu olduklarını dile getiriyor.
Merkez Sorumlusu Aynur Özyol da, insanları mutlu eden bir görev yapmanın hazzını yaşadıklarını belirterek “Üyelerimiz burada mutlu oluyor, stresten, sıkıntıdan uzaklaşıyor. Kurumumuzda alzheimer hastalarına da özel hizmet veriliyor. Alzheimer hastalarını sabah servisle evlerinden alıp akşam tekrar evlerine teslim ediyoruz” diye konuştu.
İŞTE İZMİR’İN ALTIN KIZLARI:
Nazlı Yağcı, 66 yaşında olduğunu belirterek “Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’ne 7 yıldır devam ediyorum. Uzun zamandan beri spor aktivitelerine katılıyordum. Dans grubuyla çalışmalara bu yıl başladım” dedi.
Türkan Sağdıç da 64 yaşında olduğunu belirterek, “Mimar ve ressamım. Bir yıl önce İzmir’e taşındık. Haftada üç gün bu merkeze spora geliyorum. Çevremizdekiler de gösterimizi çok beğendiklerini söylüyor.”
Saime Koçer (61) de, “Üç yıldır burada spor yapıyorum. Bu yıl ilk kez dans çalışmalarına katıldım. Bu işe başlarken bir hobi olarak kalacağını düşünüyordum. Böyle bir gösteriye çıkacağımızı düşünmemiştim” diye konuştu.
Şefiye Ertürk (55) de emekli memur olduğunu anlatarak "Burada üç yıldır spor yapıyorum. Sahneye çıktığımızda inanılmaz derecede heyecanlandım” dedi.
Şule Karaata (58) da burayı kayınvalidesi sayesinde tanıdığını anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü: "Böyle güzel bir yerin tadını çıkarmak, böyle güzel bir grupla beraber olmak bana kısmet oldu. Hem bedenimiz için hem ruhumuz için bize çok güzel şeyler kattığını düşünüyorum.”
Ayşen Oruk (55) da, “1 yıldır buraya spora geliyorum. 5-6 aylık bir süredir de dans çalışması yapıyoruz. Burası İzmir için büyük bir şans. Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Cumhuriye Pekcan (60) da, emekli öğretmen olduğunu belirterek "Bu merkeze koşturarak geldim ve bırakmaya da niyetim yok” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@