İşsizlik rakamları

- TESK Genel Başkanı Palandöken: - "Yüksek büyüme oranına paralel olarak yıl sonu itibarıyla işsizlik oranının tek haneli rakamlara düşeceğini tahmin ediyoruz"

Genel 15.01.2018, 12:08
İşsizlik rakamları
banner230

ANKARA (AA) - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yüksek büyüme oranına paralel olarak yıl sonu itibarıyla işsizlik oranının tek haneli rakamlara düşeceğini tahmin ettiklerini bildirdi.

Palandöken, yaptığı açıklamada, işsizlik rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İşsizlik rakamlarının beklentiler doğrultusunda çıktığına işaret eden Palandöken, işsizliğin ekim ayında düşmeye başlamasının ekonomi için olumlu olduğunu ifade etti.

Palandöken, özellikle tarım dışı işsizliğin 1,8 puan azalmasının, alınan önlemlerin işsizliğin azaltılmasında etkili olmaya başladığını gösterdiğine değinerek, şunları kaydetti:

"Yüksek büyüme oranına paralel olarak yıl sonu itibarıyla işsizlik oranının tek haneli rakamlara düşeceğini tahmin ediyoruz. Diğer taraftan yüzde 20’lere varan genç işsizliğinin azalması gerekiyor. Bunun için mesleki eğitim politikalarına bağlı olarak orta ve uzun vadede kalıcı bir düşüş görülebilir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve işsizliğin azaltılması için uygulamaya konulan 'bir sizden bir bizden' destek programı ile de 2018'de genç işsizliğinde önemli oranda düşüş görüleceğini tahmin ediyoruz."

Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 09 Aralık 2019
İmsak 06:12
Güneş 07:40
Öğle 12:38
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@