İçişleri Bakanlığı 2018 GYS Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sınav sonuç bilgileri 16 Mayıs 2018 tarihinde www.meb.gov.tr ile www.icisleri.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

Genel 15.05.2018, 10:13
İçişleri Bakanlığı 2018 GYS Sonuçları ne zaman açıklanacak?
banner230

Sınav soru ve cevap anahtarları 24 Nisan 2018 tarihinde yayımlanmıştı. Sınav sonuç bilgileri ise 16 Mayıs 2018 tarihinde www.meb.gov.tr ile www.icisleri.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

Adayların; sınav puanının eşit olması hâlinde, İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri doğrultusunda, öncelikle hizmet süresi fazla olana, hizmet süresinin eşit olması halinde daha üst öğrenimi bitirmiş olana, bunun da eşit olması halinde üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olana öncelik verilerek başarı sıralamasını ÖDSGM yapacaktır

SINAV İTİRAZLARI -

Adaylar; Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise, sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde İBPGM’ye yapacaklardır. İBPGM, adaylar tarafından yapılan itirazları, itiraz başvuru süresinin bitiminde ÖDSGM’ye toplu olarak gönderecektir. ÖDSGM bu itirazları 10 (on) gün içerisinde inceleyip sonuçlandırarak İBPGM’ye bildirecektir. ÖDSGM’ye gelen evrak kayıt tarihi geçerli olacaktır. İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara İBPGM tarafından bildirilecektir. - Adaylar, itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır. - Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, adı, soyadı, imzası, iletişim bilgileri, banka dekontu/ATM işlem fişi olmayan dilekçeler ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. - Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@