HGS Bakiye Yükleme ve Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS kartınızı nereden alacağınızı öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz.HGS bakiye yükleme ve HGS bakiye sorgulama işlemlerinizi PTT online hizmetlerden veya kredi kartınız ile Bankalar aracılığıyla yapabilirsiniz. Geçiş ihlalleri için online hizmetleri ziyaret etmeni gerekmekte.

Genel 19.10.2015, 09:10
HGS Bakiye Yükleme ve Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
banner230

HGS ÜRÜNÜM VAR GEÇİŞLERİMDE KAÇAK UYARISI ALIYORUM NEDEN?

 

Aracınız metalik cama sahip olabilir ;

Aracınızın kullanım kılavuzundan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Metalik cama sahip ise yeni bir HGS ürünü alarak HGS Etiketinizi aynanın arkasındaki ve çerçevesindeki siyah noktalı alana konumlandırınız

Aracınız metalik cama sahip değilse ;

Etiketinizin deforme olup olmadığını, etiketinizin kullanım klavuzunda belirtildiği şekilde aracınıza yapıştırıldığını kontrol ediniz ve aracınızın ön camında film olmamasına dikkat ediniz. Yukarıda belirtilen sorunlara sahip değilseniz ve etiketinizin çalışmadığını düşünüyorsanız otoyol üzerindeki PTT işyerlerinden etiketinizi kontrol ettirebilirsiniz. HGS ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve HGS geçiş ihlal cezalarına, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresli internet sayfasından ulaşılabilmektedir.

 

KGS KARTIMDAKİ BAKİYELERİ HGS ÜRÜNÜME NASIL AKTARABİLİRİM?

 

Karayolları nakit KGS si bulunan vatandaşlarımız, KGS kart iade işlemleri için 31 aralık 2013 tarihinine kadar bütün Karayolları Bölge Müdürülükleri, Şube şefliklerine, Bakım ve İşletme Şeflikleri ile bu işle görevlendirilecek ücret toplama gişelerine başvurmaları durumunda Karayolları Nakit KGS kartlarını iade ederek ve kartın içinde yüklü bulunan paralarını açtırdıkları HGS ve OGS hesabına aktarılmasını veya Banka hesaplarına aktarılmasını talep edebilmektedir.            Belirtilen durum Karayolları Nakit KGS leri için geçerlidir.       KGS kartınız banka kartı ise bankanızla görüşmelisiniz.            Nakit KGS’ niz içindeki bakiyeyi belirtilen noktalardan tespit ettirdikten sonra size verilen evraklarla Tüm PTT Merkez, Şube veya Otoyol üzerindeki PTT İşyerlerine giderek HGS ürününüze aktarım işlemi isteyebilirsiniz. Not: KGS ürününden HGS ürününe bakiye aktarımı yalnızca PTT kanalıyla alınan HGS ürünleri için geçerlidir.

 

HGS ÜRÜN BAKİYEMİ VE GEÇİŞLERİMİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

 

444 17 88 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz ya da, HGS hesabınızla ilgili bakiye ve geçiş bilgilerine            ve HGS geçiş ihlal cezalarına, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr      adresli internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Belirtilen internet adresine üye olarak kullanıcı hesabınızla ilgili bilgilerinize ulaşabilirsiniz,      Giriş istasyonunuzun yanlış belirlendiğini veya belirlenemediğini düşünüyorsanız PTT Merkezlerinden veya http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresinden temin edeceğiniz         Düzeltme Talep Formunu doldururak en yakın PTT merkezine teslim edebilirsiniz. Düzeltme Talep Formunu hgs@kgm.gov.tr e-posta adresi üzerinden de gönderebilirsiniz.

 

MÜŞTERİ HİZMETLERİ SAYFASINA NASIL KAYIT OLABİLİRİM?

 

Müşteri hizmetleri sayfasına üye olabilmek için HGS ürününü aldığınız TC kimlik numarası üzerinden ya da vergi numarası üzerinden satışı gerçekleştirilen HGS ürün numarası ile kayıt olabilirsiniz. HGS ürün sahibi değilseniz sisteme kayıt gerçekleştirilememektedir.

 

ARABAMI SATTIM HGS ÜRÜNÜMÜ NE YAPMALIYIM?

 

Ürününüzü PTT merkez ve işyerlerinden iptal ettirerek yeni ürün alabilirsiniz, eski ürün içindeki bakiyeyi gerekli kontroller gerçekleştirildikten 7 gün sonra yeni ürününüze aktarılabilmektedir . Yeni ürün almak istemiyorsanız iptal ettirdiğiniz ürününüz içindeki bakiyeyi 1 ay sonra PTT Merkezlerinden alabilirsiniz. Verilen bilgiler PTT'den satılan ürünler için geçerlidir, bankadan ürün aldıysanız bankanızla görüşmelisiniz.

 

HGS ÜRÜNÜME OTOMATİK ÖDEME TALİMATI VEREBİLİR MİYİM?

 

Posta çeki hesabı üzerinden ya da PTT bonus kart üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bankadan otomatik ödeme talimatı verebilmek için ürününüzü bankadan almalısınız. Verilen bilgiler PTT'den satılan ürünler için geçerlidir, bankadan ürün aldıysanız bankanızla görüşmelisiniz.

 

HGS KART VE ETİKETİNİ FARKLI ARAÇLARDA KULLANABİLİR MİYİM?

 

HGS sistemi plakaya tanımlı tek hesap üzerinden ücretlendirme yapmaktadır etiketin ya da kartın farklı araçlar üzerinde kullanılmasına izin verilmemektedir.

 

HGS ÜRÜNÜ ALMAK İÇİN İSTENEN EVRAKLAR NELERDİR?

 

Bireysel başvurularda kimlik, ruhsat veya ruhsat fotokosiyle PTT merkez ve işyerlerine başvuru yapılabilir. Kurum üzerine alınacak ürün veya ürünler için Temsil Belgesi, araç ruhsatları veya ruhsat fotokopileri ile başvuru yapılabilir. Kiralık araçlar için yukardaki belgelere ek olarak sözleşmelerle birlikte PTT merkez ve işyerlerine başvuru yapabilirsiniz.

 

HGS ÜRÜNÜMDEN YENİ ALDIĞIM HGS ÜRÜNÜME AKTARIM GERÇEKLEŞTİREBİLİR MİYİM?

 

PTT'den satılan ürünler için PTT işyerlerine giderek eski ürününüz içindeki bakiyenin yeni ürününüze aktarılmasını isteyebilirsiniz. Bakiyeniz 7 gün sonra sistem tarafından hesabınıza eklenmektedir. Bankalardan aldığınız ürünler için bankanızla görüşmelisiniz.

 https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/hgs.jsf#violation
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@