Harçlıklarını LÖSEV'e bağışladılar

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Çekerek Akbay İlkokulu öğrencileri, okul harçlıklarını Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) bağışladı. Öğrenciler, "Okulda Harçlığımı LÖSEV'le Paylaşıyorum" adlı sosyal sorumluluk projesi...

Genel 26.11.2018, 16:10
Harçlıklarını LÖSEV'e bağışladılar
banner230

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Çekerek Akbay İlkokulu öğrencileri, okul harçlıklarını Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) bağışladı.

Öğrenciler, "Okulda Harçlığımı LÖSEV'le Paylaşıyorum" adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında harçlıklarını ve biriktirdikleri parayı LÖSEV'e bağışladı.

Çekerek Akbay İlkokulu Müdür Yardımcısı Murat Uslu, çocukların farklılıklara karşı duyarlı olmalarını sağlamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla 3-C sınıfı öğretmeni Leyla Erdal ve öğrencilerin sosyal sorumluluk projesi hazırladığını söyledi.

Öğrencilerin okul harçlıklarını ve kumbarada biriktirdikleri paralarını, LÖSEV'e bağışladıklarını anlatan Uslu, duyarlılıklarından dolayı öğrencilere teşekkür etti.

Sınıf Öğretmeni Leyla Erdal ise çocuklarda, yardımlaşma ve dayanışma duygusunu geliştirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla lösemi hastalığının önemine dikkati çekmek istediklerini belirtti.

Erdal, "Lösemili bir kardeşimizin yarasına küçük de olsa merhem olmak istedik. Amacımız öğrencilerimizin yardımlaşmayı öğrenmesi. Öğrencilerime de duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 05:57
Güneş 07:23
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:31
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@