Halk oylamasına doğru

- CHP İstanbul Milletvekili Tekin: "1 Kasım seçimlerinde vaat edilen hiç bir şey yerine getirilmedi. Hani taşeron işçiler kadroya alınacaktı? Hani emekliler intibak yasasından yararlanacaktı? Hani çiftçiye mazot 1,5 lira olacaktı? Şimdi ne hakla vatandaşa gidip de oy isteyecekler merak ediyorum"

Halk oylamasına doğru
banner230

KIRIKKALE (AA) - CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin, "1 Kasım seçimlerinde vaat edilen hiç bir şey yerine getirilmedi. Hani taşeron işçiler kadroya alınacaktı? Hani emekliler intibak yasasından yararlanacaktı? Hani çiftçiye mazot 1,5 lira olacaktı? Şimdi ne hakla vatandaşa gidip de oy isteyecekler merak ediyorum." dedi.

Tekin, CHP Kırıkkale İl Teşkilatının düzenlediği esnaf ve vatandaş ziyareti programına katıldı.

Ziyaretlerin ardından Hüseyin Kahya Parkın'da basın açıklaması yapan Tekin, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin görüşlerini dile getirdi.

CHP olarak halk oylamasında "hayır" oyu kullanacaklarını hatırlatan Tekin, şöyle devam etti:

"Bir gecede TBMM'de önümüze gelen bu değişikliğe tabi ki "hayır" diyeceğiz. Bu yeni anayasa ülkemizde işsizlik mi, yolsuzluk mu, hangi soruna cevap olacak? O kadar sorun varken ne gereği var bu değişikliğe? 1 Kasım seçimlerinde vaat edilen hiç bir şey yerine getirilmedi. Hani taşeron işçiler kadroya alınacaktı? Hani emekliler intibak yasasından yararlanacaktı? Hani çiftçiye mazot 1,5 lira olacaktı? Şimdi ne hakla vatandaşa gidip de oy isteyecekler merak ediyorum. Yurttaşlarımızla, farklı siyasi partilere oy vermiş insanlarımızla görüştük, herkesin ortak noktası ülke iradesinin kesinlikle bir kişiye verilmeyeceği yönünde. Özellikle Cumhurbaşkanı ile Başbakanının agresif tavırlarının da bu tabloyu gösterdiğini görüyoruz. Büyük olasılıkla 80 milyon insanın geleceğini etkileyecek bir anayasa taslağının bir OHAL yasasında geçmesi veya geçmemesi hep tartışma konusu olacaktır."

Vatandaşların sorunlarını dinleyen Tekin, daha sonra kentten ayrıldı.

YORUM EKLE