11 Eylül 2015 Cuma 08:36
Görevde Yükselme Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
banner230
 İçişleri Bakanlığı merkez veya taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi kapsamında görev yapmakta olan personel için; 8.6.2007 tarihli ve 26546 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik’in ilgili hükümleri doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan unvanlı kadrolar için İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol hükümleri gereğince 23.08.2015 tarihinde saat 10.00’da Ankara’da Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı yapıldı

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavında o dönem için duyuruda bildirilmek şartı ile en fazla ilan edilen kadro sayısı kadar aday başarı sıralamasına göre yedek olarak belirlenecek. Sonuçların ilan edilip kesinleştiği tarihten itibaren ilan edilen kadro sayısı kadar asil adayın atamasının yapılamaması veya sonradan asil atananlardan nakil veya benzeri sebeplerle ilan edilen sınav kadrosunun boş kalması durumunda sonuçların kesinleştiği tarihten itibaren 6 ayı geçmemek üzere yedeklerden başarı puan sıralamasına göre atama yapılabilecek.

 

Görevde Yükselme Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

-Sınav soru ve cevap anahtarı 25 Ağustos 2015 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştı.

- Adayların sınav sonuç bilgileri ile birlikte fotoğraflı cevap kâğıtları 16 Eylül 2015 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

 

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına katılacakların tespitine ilişkin itirazlar, listelerin ilanından itibaren iki iş günü içinde mesai saatleri içerisinde ilgili sınav kurullarına yazılı olarak, itirazda bulunulan hususun belgelendirilmesi şartı ile yapılabilecektir. Mesai saatleri dışında veya itiraz süresinin bitiminden sonra Personel Genel Müdürlüğü Evrak Şubesi Müdürlüğüne/Valilik evrak birimine veya faksına gönderilen itiraz dilekçeleri işleme alınmayacak olup, adaylar bu konu hakkında herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik’in 23 üncü maddesinin birinci fıkrasına göre Bakanlık Merkez veya İl Sınav Kurullarınca hazırlanan başarı sıralaması listelerinin kesinleşmesine müteakip en geç iki ay içinde adayların atamaları yapılacaktır.

Ancak, tercihlerin alınmasına müteakip, talep ettikleri sınav unvanının kadro derecesi müktesebine uygun olmaması nedeniyle anılan Yönetmelikte belirtilen süre içerisinde ataması yapılamayan adayların, Personel Genel Müdürlüğünce kadro derecesi mükteseplerine uygun hale getirildikten sonra atamaya esas başarı puan sıralamasına göre atama yetkisi Bakanlık merkez teşkilatında olan unvanlar için İçişleri Bakanlığıca, atama yetkisi Valiliklerin tasarrufu altında bulunan unvanlar için ise ilgili Valiliklerce atamaları yapılacaktır.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavını kazanmış olsalar dahi sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, ataması yapılmış olanların ise atamaları iptal edilecektir. Bu durumda olan adaylar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili maddeleri uyarınca gerekli idari işlemler başlatılacak ve ayrıca 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulunulacaktır.

Son Güncelleme: 11.09.2015 08:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.