Göreme-Ürgüp yolu trafiğe kapatılıyor

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesinde, Göreme-Ürgüp yolu trafiğe kapatılıyor.

Göreme-Ürgüp yolu trafiğe kapatılıyor
banner230

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesinde, Kilisenin yıkılma tehlikesi nedeniyle Göreme-Ürgüp yolu trafiğe kapatılıyor

Kültür Varlıkları Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğü tarafından alınan karar sonrasında Göreme Açık Hava Müzesi yolunda bulunan Tokalı Kilise’de ki kayma ve yıkılması tehlikesi nedeniyle Göreme-Ortahisar, Göreme-Ürgüp yolu trafiğe kapatılıyor. Kültür Varlıkları Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğü tarafından alınan karar Göreme Belediyesi’ne tebliğ edildiği ve yolu en kısa zamanda kapatılması talimatı verildiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 14:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Talha  Akalp
Talha Akalp - 2 ay Önce

Ben şu an itibariyle Göreme - Ortahisar yolunun Tokalı kilise nin önünden gecen yolun tehlike oldugu gerekcesiyle kapatılacagını üzülerek okudum.Kültür Varlıkları Koruma Kurulu Müdürlügü Tarafından. Sayın sorumlu kimse, Hic mi ileri görüşün yok ? Ermenistan da dogdun ? Ben bildim bileli bu yol vardır.200 senesi ne dek ! Tehlike görülen kısım bir mütdet trafik e kapatılıp yeniden acılır.Sagduyulu olmanız dileklerimle ! Saygılar sunarım. Truzime darbe vurmayın !