Genç Girişimcilere Tavsiyeler

Fikrinize güveniyorsunuz ve bir yerlerden başlamaya karar verdiniz. Bir yandan da eğitiminiz devam ediyor ya da bir işte çalışıyorsunuz.

Genel 05.08.2015, 08:34 05.08.2015, 08:35
Genç Girişimcilere Tavsiyeler
banner230

Meşguliyetleriniz var sadece isimleri ve uğraşları farklı. Ancak bundan sonra bir girişimci olarak yolunuza devam etmeye karar verdiniz. Genç bir yaşta girişimci olmanın en büyük dezavantajlarından biri çevre baskısıdır. Bunun için bu baskıyı kaldırabilecek bir seviyede olmanız önemlidir. Hele ki digital bir girişimciyseniz yani internet projesi ise işiniz bu baskıyı iki ile çarpın. İşinizi anlatacaksanız özellikle büyükleriniz bunu pek anlamlandıramayacak ya da aşırı riskli kabul edecektir bu da ilk başta en çok ihtiyacınız olan desteği bulmayı zorlaştıracaktır.

Ancak hiçbir zorluk ve engel sizi yıldırmamalı, başarıya giden yol güllük gülistanlık değildir. Engebeli ve zor bir yoldur. Fikrinize hayata geçirmeye başladığınızda ilk adım atmış olacaksınız ve sonrası kendiliğinden gelecektir. Yeni şeylerle karşılaşacak, bilmediğiniz gözden kaçırdığınız şeyler olacak ama çok büyük bir deneyim kazanacaksınız. Başarısızlıkta bir başarıdır bunu asla unutmayınız. Önemli olan hatalarınızı ve nerede yanlış yaptığınızı fark etmeniz ve bunların üstüne koyarak yeni adımlar atmanız. Birçok başarılı girişimcinin hiç adını duymadığınız birçok başarıya ulaşmamış sonu hüsranla biten girişimleri vardır. Harika bir beyin olan Steve Jobs’un kariyerinde bile vardır. Peki ya sonrası: İşte sonrasında fark yaratmalarının en büyük sebebi bu insanların her defasında tüm olumsuzluklardan hem güçlenerek hem de ders çıkararak çıkmalarıdır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@