Geleneksel Türk Dünyası Gençlik Buluşması Kosova’da

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle ve Türk Dünyası Parlamenterler Derneğince organize edilen 4. Geleneksel Türk Dünyası Gençlik Buluşması’nın bu yılki ev sahipliğini Kosova yapacak.2008 yılında hayata geçirilen Geleneksel...

Geleneksel Türk Dünyası Gençlik Buluşması Kosova’da
banner230
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle ve Türk Dünyası Parlamenterler Derneğince organize edilen 4. Geleneksel Türk Dünyası Gençlik Buluşması’nın bu yılki ev sahipliğini Kosova yapacak.
2008 yılında hayata geçirilen Geleneksel Türk Dünyası Gençlik Buluşması, kuruluşunun henüz 7. yılı olmasına rağmen, gençlik alanlarında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla ülkeler arasındaki iletişimi güçlendirmek ve bölgelerin bütünleşmesiyle birlikte büyük akıl birliktelikleri sağlayacak birçok faaliyete imza attı.
Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan ve 15 ülkeden gençlik alanında faaliyet gösteren 40’a yakın STK’nın katılımıyla Türk Dünyası Gençlik Buluşması’nın kapsamı böylece daha da genişletilmiş olacak.
Organizasyon, Türkiye’den ve Balkanlardan katılım sağlayacak bakanların ve milletvekillerinin eşliğinde 17 -18 - 19 Nisan 2015 tarihinde Kosova’nın Prizren şehrinde gerçekleşecek.
YORUM EKLE